"Левски" записа успех с класическото 3:0 като гост на Монтана в първата среща от програмата на 15-ия кръг на "А" група. Така "сините" събраха 32 точки и ще зимуват на 2-ото място, изоставайки с 2 от лидера Литекс, който утре гостува на Калиакра. Монтана пък остана на 10-ата позиция с 16 точки.

Попаденията за "сините" на тежкия и разкалян терен на стадион "Огоста" реализираха Даниел Младенов и Гара Дембеле. Звездата на "Левски" се отчете с две попадения и вече има 26 във всички надпревари от началото на сезона - 16 в "А" група, 8 в Лига Европа и 2 в турнира за Купата на България.

Намерилият място днес сред титулярите на "сините" Лъчезар Балтанов бе на път да вкара красив гол още в 5-ата минута. Халфът стреля от въздуха с пета с гръб към вратата на домакините след центриране на Веселин Минев, но топката се отби в горната греда с помощта на вратаря Христо Иванов. След това тя се озова в Гара Дембеле, който стреля от малък ъгъл, но стражът на домакините изби в корнер.

В 16-ата минута Божидар Митрев излезе на границата на наказателното поле и успя да боксира насочената към Атанас Чипилов топка. Нападателят на Монтана поиска нарушение, но съдията Ивайло Стоянов не отсъди такова.

В 26-ата минута Антон Личков върна към Станислав Жеков, който не изчисти топката, а я подари на Жоазиньо в наказателното поле на Монтана. Бразилецът преодоля Христо Иванов и центрира на главата на Даниел Младенов, който без проблем я прати в мрежата. При ситуацията направи впечатление действието на Жеков. Опитният защитник стоеше на голлинията и странно защо не посегна да чисти кълбото. Именно той бе набеден, че е играл симулативно при загубата с 0:2 от Литекс преди няколко кръга. Срещу "Левски" Жеков остана на терена до 57-ата минута, когато отстъпи мястото си на бившия играч на "сините" Мирослав Иванов.

Пет минути след попадението Владимир Мичев изведе Атанас Чипилов сам срещу Божидар Митрев, нападателят стреля силно от малък ъгъл, но право в тялото на стража на "сините". Юношата на "Левски" трябваше да се намесва и след удар с глава на Ахмед Хикмет.

През второто полувреме гостите стигнаха до още две попадения, вкара ги звездата Гара Дембеле. В 61-ата минута снажният нападател вкара след центриране на Владимир Гаджев. Вратарят на Монтана Христо Иванов скочи, но не успя да боксира насочената топка към Дембеле, който с глава я прати в мрежата - 0:2.

В 67-ата минута домакините бяха близо до много красив гол. Луис Едуардо стреля със задна ножица, но топката се отклони в главата на Сержиньо Грийн и излезе в корнер.

До края на редовното време не се случи нищо интересно. "Сините" все пак успяха да стигнат до трето попадение в продължението на мача. В 92-ата минута Гара Дембеле за втори път наказа домакините. Жоазиньо центрира в наказателното поле на Монтана, където звездата на "Левски" овладя топката с гърди пред Антон Личков, завъртя се и стреля точно - 0:3. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

МОНТАНА - "ЛЕВСКИ" 0:3
0:1 Даниел Младенов (26), 0:2 Гара Дембеле (61), 0:3 Гара Дембеле (90+2)

montana.jpgМОНТАНА: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев (72-15.Георги Аврамов), 4.Станислав Жеков (57-20.Мирослав Иванов), 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 21.Даниел Гаджев, 8.Димитър Илиев, 16.Владимир Мичев, 5.Ахмед Хикмет (57-17.Венцислав Христов), 9.Луис Едуардо, 11.Атанас Чипилов
Резерви: 23.Юлиан Левашки, 18.Атанас Фиданин, 13.Димитър Наков, 20.Мирослав Иванов, 19.Венцислав Алдев, 15.Георги Аврамов, 17.Венцислав Христов
Треньор: Атанас Джамбазки

Levski_.jpg"ЛЕВСКИ": 12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 45.Владимир Гаджев (66-7.Александър Александров (87-6.Майкъл Тевия), 30.Лъчезар Балтанов, 17.Даниел Младенов (78-28.Александър Киров), 20.Жоазиньо, 16.Мариян Огнянов, 39.Гара Дембеле
Резерви: 1.Георги Петков, 5.Иво Иванов, 4.Стефан Станчев, 6.Майкъл Тевия, 7.Александър Александров, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров