Монтана направи 1:1 с грузинския Мерани в контрола, играна на турска земя. Проверката бе изгледана на живо от кмета Златко Живков и секретаря на общината Мариус Конов.

Първата добра ситуация за гол се откри прер българския тим. Рааиф Мурадо пусна към Иван Минчев, който шутира мигновено, но топката мина покрай гредата. Малко по-късно Георги Пашов беше нмого близо до това да си отбележи автогол, но стражът Ивайло Василев внимаваше и улови. Няколко минути по-късно грузинците излязоха напред в резултата. Играч на Мерани бе оставен непоркит при центриране от фаул реализира.

В средата на втората част монтанци получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение срещу Сергей Георгиев. Георги Ангелов застана зад топката и изравни резултата. Това бе и последното попадение в срещата.

Това бе чевтърто поредно равенство за тима на Емил Велев в Турция. Преди днешния мача Монтана врътна хискове още с Александрия (0:0), Петролул (1:1) и Йени Малатияспор 2:2.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: ПОДГОТОВКА И ТРАНСФЕРИ ЗИМА 2016