Монтана постигна драматична домакинска победа с 3:2 над Черно море в мач от 33 кръг. Това беше първи успех за тима на Емил Велев от осем месеца, след като последният успех на монтанчани беше на 27 септември (1:0 срещу Берое).

Домакините откриха резултата в 28-ата минута, когато Иван Коконов от границата на вратарското поле засече центриране на Сергей Георгиев отдясно. Само две минути след това Черно море изравни резултата, след като Симеон Райков засече центриране на Тодор Палонков.

Осем минути след началото на второто полувреме Иван Стоянов отново даде аванс на Монтана. Той беше точен при добавката на удар на Коконов, париран от Китанов. Четвърт час по-късно гол на тима на Емил Велев беше отменен заради засада.

В 80-ата минута Георги Ангелов фаулира Пламен Николов в наказателното поле на Пламен Николов, а Матиа Курьор беше точен при изпълнението на изпълнената дузпа. След това втори гол на домакините беше отменен заради засада. В началото на допълнителното време Атанас Илиев успя на накаже грешка на Бакари, който не се намеси добре след центриране на Петър Атанасов, откраднал топката от Марк Клок.

Така Монтана записа важна победа в битката си за оцеляване в „А“ група. Тимът от стадион „Огоста“ вече е само на две точки от осмия в класирането Пирин, а само след десет дни предстои директен сблъсък между двата отбора на стадиона в Монтана.

Монтана – Черно море 3:2
1:0 Иван Коконов (28), 1:1 Симеон Райков (31), 2:1 Иван Стоянов (54), 2:2 Матиа Курьор (82-дузпа), 3:2 Атанас Илиев (90+1)

9 - Китанов се намеси решително след грешка на Венков, която позволи на Коконов да излезе срещу вратаря на Черно море
20 - Матиа Курьор проби в полето на Монтана и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата
28 - ГОООЛ! Монтана открива резултата. Иван Коконов е точен от границата на вратарското поле след центриране отдясно на Сергей Иванов
31 -  ГОООЛ! Черно море веднга реагира и изравни. Симеон Райков се протегна и отклони към вратата на Монтана центриране на Тодор Паланков
45 - Две минути добавено време
45+1 - Удара на Райков над вратата на Монтана

54' -  ГООООЛ! Монтана повежда! Коконов стреля силно към вратата на Черно море, Китанов отби, но притичалият Иван Стоянов довкара топката в мрежата за 2:1 за Монтана.
67 - Китанов спасява удар на Сергей Георгиев с глава
68 - Гол на Монтана е отменен заради засада
71 - Опасен удар на Райков от фаул минава встрани от вратата
80 - ДУЗПА за Черно море за фаул на Георги Ангелов за фаул срещу Пламен Николов
82 -   ГООЛ! Матиа Курьор е точен от бялата точка
87 - Втори гол на Монтана е отменен заради засада. Този път зад защитата беше Атанас Илиев