Монтана и Етър завършиха при резултат 1:0 в двубой от третия кръг на efbet Лига. Срещата на "Огоста" предложи много малко футболни достойнства, но за сметка на това срещата се запомни с двама изгонени играчи, както и с пропусната дузпа.

Монтана имаше предимство над "виолетовите", но Балджийски и Николай Цветков пропуснаха добри положения през първото полувреме.

Още в началото на второто полувреме Сергей Георгиев нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Яни Пехливанов. Борислав Балджийвски се нагърби с изпълнението на дузпата, но уцели гредата.

В средата на втората част Божидар Кацаров си заработи два бързи жълти картона и бе изгонен. Малко след него същата съдба споходи и Владимир Айтов от тима на Монтана.

Домакините успяха да стигнат до успеха в заключителните минути. Борислав Балджийски нанесе изстрел, който бе спасен от Анатоли Господинов, но топката попадна в непокрития Сергей Георгиев, който не сгреши при добавката отблизо - 1:0.

Монтана записа първа победа след завръщането си в елита, а в актива на тима вече има 5 точки. Етър продължава да бъде на дъното без точка и без отбелязан гол.

efbet Лига - сезон 2020/2021

Монтана - Етър 1:0
1:0 Сергей Георгиев (88)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
8- Борислав Балджийски нанесе плътен удар от дъгата на наказателното поле, който профуча покрай левия страничен стълб
17- Николай Цветков нанесе диагонален удар, но Анатоли Господинов спаси
36- Яни Пехливанов центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов стреля с глава, но топката премина над вратата
45- Край на първото полувреме
_____________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Дузпа за Монтана! Сергей Георгиев нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Яни Пехливанов
53- Пропуск! Борислав Балджийски излъга добре вратаря при изпълнението си, но топката срещна гредата и отиде извън наказателното поле
61- Божидар Кацаров си заработи два бързи жълти картона и бе изгонен
75- Владимир Айтов получи втори жълт картон и напусна терена
88- ГОЛ ЗА МОНТАНА! Борислав Балджийски нанесе изстрел, който бе спасен от Анатоли Господинов, но топката попадна в непокрития Сергей Георгиев, който не сгреши при добавката отблизо
90- Край на мача!

Монтана: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 10. Владимир Айтов, 13. Йордан Йорданов, 20. Димитър Илиев, 21. Борислав Балджийски, 8. Тони Тасев (90-2. Валери Христов), 6. Янко Ангелов, 16. Николай Цветков (82-7. Ивелин Илиев), 23. Сергей Георгиев (90-24. Преслав И. Петров)
Резерви: 12. Филип Димитров, 2. Валери Христов, 7. Ивелин Илиев, 15. Преслав М. Петров, 24. Преслав И. Петров, 19. Росен Кръстев, 22. Стефан Каменов
Треньор: Никола Спасов

Етър: Анатоли Господинов, 44. Божидар Кацаров , 24. Георги Купенов, 71. Даниел Пехливанов, 8. Иван Михайлов (74-11. Антон Огнянов), 7. Милчо Ангелов (84-26. Мариян Иванов), 22. Никола Колев, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков (63-14. Иван Скерлев), 20. Яни Пехливанов, 16. Стелиян Добрев (83-98. Валентин Йосков)
Резерви: 1. Христо Иванов, 11. Антон Огнянов, 98. Валентин Йосков, 9. Иван Петков, 14. Иван Скерлев, 70. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов
Треньор: Тодор Киселичков

Монтана, стадион "Огоста"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация