Черно море победи Царско село с 1:0 в последния мач от 21-ия кръг в efbet Лига. Единственият гол реализира Стефан Велев в 27-ата минута. С този успех "моряците" на Илиан Илиев са с 28 точки на седмо място, колкото и шестия ЦСКА 1948. "Царете" на Любо Пенев остават с 24.

Черно море започна активно срещата и атакуващо. Файсел Касми получи пас по десния фланг на атаката на "моряците" и опита пас към Зе Гомеш, но топката не стигна до него и бе избита в ъглов удар. Малко след това Илиан Илиев центрира полувисока топка,  Иван Бандаловски опита да избие, но кълбото се удари в напречната греда.

Джони Пласид трябваше да се намесва след удар Файсел Касми. Изстрелът рикошира в защитник на Царско село, но стражът на гостите се справи и изби със сетни усилия топката.

В 29-ата минута Димитър Костадинов от Царско село се озова срещу вратаря на домакините Георги Георгиев, но не успя да го преодолее.

В 30-ата минута натискът на "моряците" даде резултат. След атака по десния фланг се стигна до удар на Родриго от легнало положение. Топката обаче бе избита от Джони Пласид. Стефан Велев обаче притича е вкара почти на празна врата за 1:0.

В 45-ата минута Черно море можеше да вкара втори гол. След прекрасно центриране За Гомес стреля с глава, но Джони Пласид скочи като котка и изби удара му. А Реян Даскалов изби топката.

След последния съдийски сигнал се получи сериозно напрежение между капитанът на Царско село Реян Даскалов и треньорът на "моряците" Илиан Илиев. Двамата започнаха да си разменят реплики на прибиране към тунела. Наложи играчи и хора от двата щаба да ги разтърват преди да се стигне до по-грозни сцени. Преди старта на второто полувреме двамата все пак се поздравиха и заровиха томахавките.

Двата отбора намалиха темпото през второто полувреме и чистите голови ситуации липсваха.

Домакините от Черно море имаха претенции за дузпа срещу Илиан Илиев в 70-ата минута. Съдията Георги Давидов обаче прецени, че Иван Бандаловски е действал чисто.

Това бе и последната напечена ситуация в срещата.

Черно море - Царско село 1:0
1:0 Стефан Велев (30)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
14- Удар от въздуха на Димитър Костадинов, който стреля извън наказателното поле, но Георгиев спаси без проблем
25- Удар на Файсел Касми рикошира, но Джони Пласид успява да блокира шута
30- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Енрике центрира, Панайотов стреля от въздуха, но Пласид изби. Топката обаче попадна точно на крака на Стефан Велев, който я прати в мрежата!
44- Пласид изби плътен удар отблизо на Зе Гомеш, а Георгиев изчисти след това
45- Край на първото полувреме
___________________
46- Начало на второто полувреме
55- Даниел Димов опита удар с глава при центриране от фаул, но Пласид улови
78- Степанович от Царско Село се опитва да изпрати топката в наказателното поле, но топката бе блокирана от съперник
90- Край на мача

Черно мореЧерно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми (46-15. Леандро Андраде), 77. Стефан Велев, 10. Илиан Илиев, 71. Васил Панайотов, 72. Родриго Енрике, 20. Зе Гомеш
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 5.Стефан Станчев, 32. Мартин Дичев, 23. Пабло Гарсия, 17. Велислав Василев, 15. Леандро Андраде, 9. Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев

Царско селоЦарско село: 30. Джони Пласид, 6. Антонио Георгиев, 9. Стефан Христов (58-21. Емануил Манев), 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов, 22. Луис Педро, 44. Карим Роси (58-8. Панайотис Лука), 89. Луи Нганиони (45-14. Христо Попадийн), 93. Иван Бандаловски
Резерви: 1. Михаил Иванов, 3. Мартин Кавдански, 7. Лесли Де Са, 14. Христо Попадийн, 21. Емануил Манев, 25. Ален Стеванович, 8. Панайотис Лука
Треньор: Любослав Пенев

Варна, "Тича"
Съдия:
Георги Давидов
Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение