ЦСКА победи с 4:0 срещу втория отбор на Аланияспор в първата си среща от зимния подготвителен лагер преди старта на пролетния полусезон в efbet Лига. Тиаго Родригес, Греъм Кери, Али Соу и Георги Йомов бяха точни за тима на Бруно Акрапович. Срещата се проведе в спортния комплекс "Голд Сити" в турския курорт Алания

"Червените" надиграха тотално турския си съперник и можеха да вкарат още няколко попадения. Гол на Али Соу пък бе отменен спорно.

Момчетата на Бруно Акрапович започнаха активно и след два пропуска откриха резултата. В 9-ата минута след грешка на турския страж, топката се озова в краката на Тиаго, който безпроблемно прехвърли вратаря за 1:0. Няма и 60 секунди по-късно Тиаго влезе в ролята на асистент, подавайки на Греъм Кери, който не се поколеба да направи резултата 2:0.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В 15-та минута Али Соу беше изведен сам срещу стража на Аланияспор и отбеляза, но голът му беше отменен заради доста спорна засада на Радослав Живков.

В 43-та минута резултатът все пак придоби класически вид. Али Соу засече чудесно, остро центриране на Греъм Кери, за да разстреля стража на домакините за 3:0.

През втората част Бруно Акрапович заложи на изцяло обновена стартова 11-торка. "Червените" продължиха да доминират и да правят пропуски. В 62-та минута, след нарушение срещу Енрике Рафаел, "червените" получиха шанс да изпълнят дузпа. Зад топката застана Георги Йомов, който не сбърка и направи резултата 4:0.

До края на срещата турският тим се спаси от още попадения единствено заради умелите намеси на своя вратар.

Следващата контролна среща на ЦСКА е на 13 януари (сряда), когато армейците се изправят срещу полския Стал Миелец, където играя българите Божидар Чорбаджийски и Алекс Колев.

ЦСКА - Аланияспор II 4:0
1:0 Тиаго (9), 2:0 Греъм Кери (10), 3:0 Али Соу (43), 4:0 Георги Йомов (62-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- ГОЛ ЗА ЦСКА! Радослав Живков притисна вратаря на турския тим, който се опита да изчисти топката, но право в краката на Тиаго, който с хубав удар намери опразнената врата за 1:0!
10- ГОЛ ЗА ЦСКА! Тиаго намери отлично Греъм Кери, който лесно реализира - 2:0!
16- Али Соу беше изведен сам срещу стража на Аланияспор и отбеляза, но голът му беше отменен заради доста спорна засада на Радослав Живков
43- ГОЛ ЗА ЦСКА! Али Соу посрещна центриране отляво и не сбърка пред голлинията - 3:0!​
45+2 - Край на първото полувреме
------------------------
46 - Начало на второто полувреме
62- ГОЛ ЗА ЦСКА! Влезлият като резерва Георги Йомов реализира дузпа, която бе отсъдена в полза на "червените"
90- Край на мача

Стартов състав: 1. Густаво Бусато, 11. Петър Занев, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 10. Радослав Живков, 22. Али Соу
Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 7. Енрике Рафаел, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга,  23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов