Ботев (Пловдив) спечели с 3:1 гостуването на Ботев (Враца) и стартира успешно новото първенство. Хърватинът Мартин Секулич вкара два гола за успеха на "канарчетата", а едно попадение добави Янис Карабельов. Точен за домакините при дебюта на новия им треньор Тодор Янчев беше Даниел Генов. И четирите гола паднаха през второто полувреме, а Секулич пропусна няколко изгодни ситуации и завърши срещата само с две попадения на сметката си.

Душан Керкез бе направил доста промени в стартовия си състав с мисъл за първия мач с Панатинайкос за Лига Европа в четвъртък. Въпреки това "канарчетата" доминираха във Враца и заслужено взеха трите точки. В следващия кръг за Ботев (Пд) предстои градското дерби с Локомотив (Пд) - в неделя (28 юли) от 21:15 часа на ст. "Христо Ботев", докато врачани ще гостуват на Левски - в петък (26 юли) от 21:15 часа на "Герена".

Още във втората минута врачани стигнаха до опасно положение. Бубакар Траоре стреля към далечния ъгъл на Матвей Игонен, но ударът му премина покрай левия страничен стълб. В 20-ата минута Даниел Генов стреля неточно.

Шест минути по-късно Ботев (Пловдив) създаде най-доброто си положение от началото на срещата. Ехидже Укаки напредна по десния фланг и центрира към Ален Корошец. Той овладя топката и стреля, но опитът му премина над вратата.

В 29-ата минута Кристиан Нвачукву проби към вътрешността на терена. Крилото отправи хубав удар от границата на пеналтерията към левия ъгъл. Федерико Бариос успя да избие в корнер.

10 минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на домакините след ъглов удар. Топката стигна до Нвачукву. Той стреля от границата на пеналтерията, но изпълнението му бе много неточно.

В 42-ата минута Никола Илиев можеше да открие резултата. След подаване на Ехидже Укоки кълбото достигна до Илиев в наказателното поле. Българинът отправи удар, който срещна левия страничен стълб.

Девет минути след началото на второто полувреме Ботев Пловдив откри резултата. Нвачукву напредна по левия фланг и центрира успоредно на голлинията. Там на точното място бе Мартин Секулич, който отбеляза в опразнената врата.

В 57-ата минута комбинацията Нвачукву-Секулич отново наказа врачани. Крилото се пребори за топката и върна към Секулич, който от близко разстояние разстреля Бариос.

Три минути по-късно Ботев Враца върна един гол. Даниел Генов бе изведен от Спас Георгиев в наказателното поле и с техничен изстрел прехвърли Игонен.

В 77-ата минута "канарчетата" отново върнаха аванса си от две попадения. Гостите изпълниха корнер, Йонас Там продължи с глава, а Янис Карабельов не пропусна от близко разстояние. До края Мартин Секулич пропусна още две отлични възможности и срещата приключи с победа на Ботев (Пловдив) с 3:1.

БОТЕВ (Враца) - БОТЕВ (Пд) 1:3
0:1 Мартин Секулич (54), 0:2 Мартин Секулич (57), 1:2 Даниел Генов (60), 1:3 Янис Карабельов (77)

Най-важното от мача по минути:
* Mинута мълчание в памет на легендата на врачани Илия Вълов.
1 - Начало на срещата.
2 - Бубакар Траоре получи подаване вляво, преодоля Укаки и шутира, но не намери очертанията на вратата на гостите, пазена от Матвей Игонен.
20 - Ботев (Враца) имаше втора възможност да открие резултата. Пас за Даниел Генов, той центрира към Траоре, който се размина с топката.
26 - Гостите стигнаха до първата си възможност след бърза контраатака. Укаки напредна по дясното крило, подаде на Ален Корошец, който овладя и стреля, топката прелетя над напречната греда.
29 - Бариос спаси силен удар на Нвачукву.
42  ГРЕДА! Ехидже Укаки подаде на Никола Илиев, който се пребори с Давид Соарес и отправи мощен изстрел, но топката се отби в лявата греда.
45+3 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
54  ГОЛ! Ботев (Пловдив) поведе с 1:0. Кристиан Нвачукву направи отличен пробив отляво и подаде на Мартин Секулич, който беше оставен непокрит на далечната греда, и реализира с десния крак.
57
 ГОЛ! Секулич покачва на 2:0 за гостите от Пловдив. Нвачукву се пребори за топката и я подаде на хърватина, който разстреля Бариос.
60
 ГОЛ! Даниел Генов наказа бившия си отбор и врачани намалиха на 1:2. Опитният играч на Ботев (Враца) беше изведен от Спас Георгиев в наказателното поле и с техничен удар прехвърли Матвей Игонен.
76  Секулич пропусна да оформи хеттрика си. Ударът на хърватина беше блокиран от Дилян Георгиев.
77  ГОЛ! 3:1 за Ботев (Пд). Защитникът Йонас Там получи топката на близката греда след ъглов удар, продължи към непокрития Янис Карабельов, който вкара отблизо.
81  Секулич се озова сам срещу Федерико Бариос, но пропусна да вкара за трети път.
84  Нов пропуск на хърватския нападател на Ботев (Пловдив). Константинос Балоянис получи вляво и успя да подаде на непокрития Секулич, който отново сам срещу Бариос стреля високо над напречната греда.
90 - Добавеното време е 3 минути.

БОТЕВ (Враца): 34. Федерико Бариос, 11. Мартин Ачков, 20. Меси Биатумусока, 70. Дилян Георгиев, 33. Стефан Цонков, 6. Давид Карденес (46  77.Стефан Велев), 24. Мартин Смоленски (62  14.Марко Мажуга), 10. Спас Георгиев (62  8.Даниил Кондраков), 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов  (62  7.Иван Василев), 19. Браян Переа (к)
Резерви: 1. Любомир Василев, 8. Даниил Кондраков, 7. Иван Василев, 14. Марко Мажуга, 32. Мартин Дичев, 29. Мартин Бачев, 15. Мирослав Маринов, 77. Стефан Велев, 17. Чавдар Ивайлов
Треньор: Тодор Янчев

БОТЕВ (Пловдив): 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укоки, 5. Йонас Там, 27. Сирики Диабате, 6. Андрей Йорданов, 88. Ален Корошец (87   16. Матиус Ремейкис), 28. Янис Карабельов , 10. Ивелин Попов (к) (70  15.Джейм Ето`o), 40. Кристиан Нвачукву (70  38.Константинос Балоянис), 21. Никола Илиев (59  7.Самуел Акере), 9. Мартин Секулич
Резерви: 1. Ханс Кристиан Бернат, 7. Самуел Акере, 11. Антъни Уджа, 15. Джеймс Ето'о, 16. Матиус Ремейкис, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 38. Константинос Балоянис, 42. Ивайло Видев
Треньор: Душан Керкез

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР