Черно море и ЦСКА завършиха 0:0 в много оспорван мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора играха пред пълни трибуни и страхотна атмосфера на "Тича", но победител не беше излъчен. Зрителите видяха един гол, който обаче беше отменен заради засада - на резервата на "армейците" Аарон Исека в 70-ата минута.

След равенството Черно море e трети с 19 точки, докато ЦСКА има 10 и е на 11-ата позиция. На върха с по 22 точки са Лудогорец и Левски. Шампионите имат мач по-малко.

Отборът на Илиан Илиев продължи страхотната си домакинска серия. Вече в 24 поредни мача на "Тича" Черно море не познава вкуса на загубата.

"Моряците" също така не паднаха в четвърти последователен двубой срещу ЦСКА.

Дебют за "армейците" днес записа Лиъм Купър. 33-годишният шотландски защитник, който дойде при "червените" от Лийдс, си партнира в центъра на отбраната с Лумбард Делова. Aтаката на ЦСКА отново беше водена от Годуин Коялипу.

Преди началото на мача Илиан Илиев трябваше да прекроява титулярната си единайсеторка. Защитникът Влатко Дробаров получи контузия на загрявката и мястото му зае Ренан Арияш, който стартира срещу ЦСКА.

Синът на националния селекционер и треньор на Черно море - Илиан Илиев-младши, беше сред резервите на "армейците". Феновете на варненския клуб посрещнаха топло Джуниър и го аплодираха преди мача. Халфът се включи в игра през второто полувреме.

Двубоят започна с високо темпо, но без голови ситуации. В 6-ата минута топката стигна до Марселино Кареасо, който стреля, но ударът му бе блокиран. По-добрата игра на "армейците" продължи, докато "моряците" трудно намираха път към вратата на Густаво Бусато.

В 25-ата минута Тибо Вион центрира остро от ъглов удар, а Джонатан Линдсет засече топката на близката греда, но я прати покрай левия страничен стълб на вратата на Пламен Илиев.

Първият точен удар в мача дойде в 33-ата минута. Играчите на ЦСКА не успяха да изчистят топката и тя стигна до Ренан Арияш, който стреля от дъгата на наказателното поле, Бусато спаси.

Футболистите на Александър Томаш също отправиха точен удар. В 41-ата минута Локило стреля, Пламен Илиев внимаваше и се намеси добре. Минута по-късно Коялипу също опита да вкара, но не уцели добре топката и я изпрати в аут.

В началото на второто полувреме Томаш извърши две смени. Илиан Илиев и Зюмюр Бютучи се появиха в игра, а извадените от терена бяха Локило и Фаетон.

В 61-ата минута синът на Илиан Илиев можеше да накаже бившия си отбор. Халфът на ЦСКА овладя топката пред наказателното поле на "моряците" и шутира, Пламен Илиев улови. Секунди по-късно Асен Дончев, Кешеру и Паис влязоха на местата на Иса, Пашеко и Ариаш. За ЦСКА пък се появиха Исека и Хайнц за сметка на Коялипу и Линдсет.

В 70-ата минута Исека изскочи фронтално сам срещу Илиев и реализира, но реферите отмениха попадението поради засада на нападателя. Той бе стъпил с единия крак в половината на съперника при старта за спринта, докато отбраната на "моряците" бе изцяло пред централната линия, а ВАР потвърди решението на съдиите.

След подновяване на играта, в 73-ата минута Дуду настигна топката на аутлинията и я върна за Сула, който отправи опасен удар от 8-9 метра, но Бусато изби.

Гостите отговориха с опасен изстрел на Бютучи в 76-ата минута, но и Илиев отрази. Само 120 секунди по-късно получи отличен дълъг извеждащ пас от Етоо. Таранът овладя добре на гърди и се озова фронтално сам срещу вратаря, но стреля слабо и Илиев улови.

В ответната атака същото стори и Кешерю. Румънецът се измъкна майсторски от централните бранители на противника и от близка дистанция стреля в тялото на Бусато.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 0:0

Най-интересното по минути:
 Заявеният за титуляр за Черно море Влатко Дробаров е получил контузия и не може да започне. Илиан Илиев е принуден да направи промяна и от първата минута започва Ренан Арияш.
1 - Начало на мача.
7 - Матиас Фаетон проби отляво и почти от аутлинията успя да центрира, Пламен Илиев спаси.
25  Пропуск за ЦСКА. Тибо Вион изпълни остро корнер, Джонатан Линдсет отклони топката от малък ъгъл, изпрати я в опасна близост покрай гредата на вратата, пазена от Пламен Илиев.
33 - Спасяване на Бусато след удар на Ренан Арияш.
38 - Васил Панайотов центрира опасно пред Бусато, Исмаил Иса дебнеше, играч в червено успя да изчисти.
41 - Удар на Локило бе спасен от Пламен Илиев.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
61 - Илиан Илиев отправи далечен удар с левия крак, Пламен Илиев улови топката без проблем.
70  ОТМЕНЕН ГОЛ на Аарон Исека, който беше изведен отлично от Тобиас Хайнц, напредна абсолютно сам срещу Пламен Илиев и се разписа, но страничният рефер вдигна флага за засада и попадението не бе зачетено.
71   Решението беше потвърдено от колегите му на ВАР и срещата продължава при нулево равенство.
72 - Бусато спаси удар на Мазир Сула.
79  Аарон Исека пропусна да отбележи, ударът му беше спасен от Пламен Илиев.
84 - Зюмюр Бютучи също пробва мерника си, стражът на Черно море улови топката.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача.

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Пламен Илиев, 3.Живко Атанасов, 6.Виктор Попов, 15.Дани Мартин, 27.Даниел Димов (к), 88.Ренан Арияш (64  5.Начо Паис), 71.Васил Панайотов, 23.Едгар Пашеко (63  8.Асен Дончев), 11.Дуду  (86  17. Мартин Милушев), 10.Мазир Сула (86 ), 9.Исмаил Иса (63  13.Клаудиу Кешерю)
Резерви: 84.Християн Славков, 8.Асен Дончев, 29. Берк Бейхан, 7.Брено Тейшейра, 91.Велислав Василев, 5.Начо Паис, 13.Клаудиу Кешерю, 17.Мартин Милушев, 4.Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА1. Густаво Бусато (к), 5. Лумбард Делова, 6. Лиъм Купър, 18. Мика Пинто, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 22. Джейсън Локило (46  73. Илиан Илиев), 99. Джеймс Ето’о, 11. Матиас Фаетон (46  9. Зюмюр Бютучи), 10. Джонатан Линдсет (64  14.Тобиас Хайнц), 77. Годуин Коялипу (64  45. Аарон Исека )
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 19. Иван Турицов, 4. Християн Петров, 7. Улаус Скаршем, 73. Илиан Илиев, 14. Тобиас Хайнц, 9. Зюмюр Бютучи, 8. Станислав Шопов, 45. Аарон Исека
Tреньор: Александър Томаш

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР