ЦСКА спечели с 3:1 домакинството си на Хебър от втория кръг на Efbet Лига. Срещата се игра пред празните трибуни на "Васил Левски" заради наказанието на "червените" от миналия сезон. Успехът е дебютен за новия треньор на ЦСКА Томислав Стипич в официалните двубои.

В 18-ата минута Станислав Шопов откри резултата, a в 44-ата Марселино Кареасо удвои. Капитанът Джонатан Линдсет асистира и на двамата. 19-годишният Георги Чорбаджийски покачи на 3:0 в 81-ата минута с първото си попадение за мъжкия отбор на ЦСКА, а секунди след това Хебър стигна до почетен гол. Реализира го новото попълнение Набил Макни - 3:1.

На трибуните беше новото попълнение на ЦСКА Джейсън Локило. 25-годишното белгийско дясно крило изгледа победата в компанията на наказания вратар Густаво Бусато.

За срещата с Хебър Toмислав Стипич направи само една промяна в сравнение титулярите от загубата с 0:1 от Лудогорец в Разград на старта на шампионата.

Станислав Шопов започва от първата минута днес, а резерва остана Петко Панайотов, който лекуваше травма в последните дни.

В 3-ата минута Сейни Санянг за малко не подари дузпа на гостите при безобидна ситуация. Защитникът дръпна и свали Атанас Кабов в наказателното поле, макар че топката бе далеч и от двамата и Иван Дюлгеров щеше да я улови, а съдията Иво Андреев не посочи бялата точка, въпреки претенциите на пазарджиклии. Не последва сигнал и от ВАР.

Малко по-късно - в 8-ата минута, Тибо Вион шутира към вратата на Петър Дебърлиев, който изби в корнер.

В 18-ата ЦСКА поведе. Джонатан Линдсет получи извеждащ пас отдясно и центрира от аутлинията по земя към Станислав Шопов, който отклони топката, която след рикошет в Збун излъга Дебърлиев и влетя в мрежата му - 1:0.

Попадението бе прегледано с ВАР за евентуална засада на Линдсет, но в крайна сметка съдиите не видяха нищо нередно и зачетоха гола.

В 24-ата минута Хайнц стреля под ъгъл от фал, а Дебърлиев изби. Само 180 секунди по-късно Линдсет като по чудо не удвои. Халфът овладя на границата на пеналта и отправи удар, който след рикошет излезе в корнер опасно близо покрай дясната греда. ЦСКА разигра късо ъгловия удар, а Хайнц отправи далечен шут под ъгъл, който "кацна" на върху напречната греда.

Минута по-късно отново Хайнц имаше възможност да отбележи, но Дебърлиев се справи с изстрела от близка дистанция.

Малко преди края на първата част и Хебър погледна по-смело към противниковата врата. Кабов овладя на около 25 метра от голлинията и отправи силен удар с десния крак, който излезе в аут над напречната греда.

Този шут не смути "червените", които в 43-ата минута вкараха втори гол. След атака отдясно и центриране бранителите в бяло блокираха изстрел на Чорбаджийски. Последваха няколко единоборства между състезатели на двата отбора. В крайна сметка Линдест овладя топката и я чукна за Кареасо. Колумбиецът не се забави с удара, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл за 2:0.

До края на полувремето ЦСКА имаше още една възможност за попадение. Тя се откри пред Санянг. Левият бек шутира от 15-17 метра. Дебърлиев бе излязъл напред и не бе на вратата, но намиращият се пред голлинията Михайлов подложи крак и изби.

Домакините намалиха оборотите в началото на второто полувреме и позволиха на пазарджиклии да разиграват по-свободно в средата на терена. Все пак Чорбаджийски отправи мощен изстрел от двайсетина метра в 57-ата минута, но Дебърлиев внимаваше и отрази.

В 64-ата минута дебют с червената фланелка направи Иван Тасев, който замени на левия фланг Тобиас Хайнц. Шест минути по-късно бившето крило на Пирин дриблира в наказателното поле на гостите и отправи удар след завъртане на 180 градуса, но в аут.

В 73-ата минута появилият се след почивката Панайотов се озова сам срещу Дебърлиев, но не успя да го преодолее. Дори да го бе направил попадението нямаше да бъде признато заради отсъдена засада.

Четвърт час преди края Чорбаджийски пое брилянтно топката след дълъг пас, преодоля Дебърлиев и отправи удър към вратата, но Михайлов подложи крак и предотврати още едно попадение.

В 81-ата минута Чорбаджийски oзнаменува добрата си игра с първия си гол в официален мач за ЦСКА. Християн Петров пресече подаване, пусна за Марселино Кареасо, той напредна през центъра и изведе отлично юношата на "армейците", който реализира за 3:0.

Само 120 секунди след това Хебър намали на 3:1 чрез Набил Макни. Tунизиецът се разписа с впечатляващ фалцов удар, наказвайки Иван Дюлгеров.

В 88-ата минута и Улаус Скаршем прати топката във вратата на Хебър, но попадението правилно бе отменено поради засада. До края момчетата на Стипич изпуснаха още една възможност. Тя се откри пред Иван Тасев, който излезе очи в очи с Дебърлиев, но не успя да го преодолее.

ЦСКА - ХЕБЪР 3:1
1:0 Станислав Шопов (18), 2:0 Марселино Кареасо (44), 3:0 Георги Чорбаджийски (81), 3:1
Набил Макни (83)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
3  Претенции на Хебър за дузпа. Атанас Кабов падна в наказателното поле на ЦСКА, след като беше притиснат от Санянг. Съдията Иво Андрееев остави играта да продължи.
4 - От телевизионното излъчване се чу как Андреев казва на Кабов, че сам се е ударил.
18  ГОЛ! 1:0 за ЦСКА, Станислав Шопов се разписа. Тибо Вион изведе по отличен начин капитана Джонатан Линдсет отдясно в наказателното поле на Хебър. Норвежецът центрира към Шопов, който на близката греда засече топката с десния крак, получи се рикошет в Олексий Збун, което излъга Петър Дебърлиев, за да попадне в мрежата му.
* Ситуацията беше разгледана с ВАР за евентуална засада на Линдсет, но такава нямаше и попадението беше зачетено.
24  Тобиас Хайнц стреля от пряк свободен удар, топката летеше към горния ляв ъгъл на Дебърлиев, който успя да избие в ъглов удар.
26  Линдсет получи пас от Шопов, шутира, но топката се отклони в крака на Радослав Терзиев и излезе в корнер.
27  ГРЕДА! След изпълнението на ъгловия удар Хайнц стреля от трудна позиция, топката се отклони в напречната греда.
44  ГОЛ! 2:0 за ЦСКА. Линдсет отне топката и я подаде на Марселино Кареасо, който нанесе удар от движение и реализира в долния далечен ляв ъгъл на Дебърлиев.
45+2  Нова възможност за "армейците". Скаршем отигра с глава на границата на наказателното поле, Дебърлиев обаче бе излязъл и парира. Последваха два удара на Санянг, първият блокиран отново от стража на гостите, а вторият изчистен точно пред голлинията от играч на Хебър.
45+3 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
58 - Далечен удар на Георги Чорбаджийски, Петър Дебърлиев изби в корнер.

81  ГОЛ! 3:0 за ЦСКА. 19-годишният Георги Чорбаджийски също се разписа. Християн Петров пресече подаване и пусна за Марселино Кареасо, който напредна през центъра и изведе добре младия нападател, който с десния крак реализира първото си попадение за мъжкия отбор на "червените".
83
 ГОЛ! Хебър с почетно попадение - 3:1. Кристиан Андонов навлезе в наказателното поле на ЦСКА и подаде на Набил Макни. Тунизиецът финтира Християн Петров и изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Иван Дюлгеров.
88  Oтменен гол на ЦСКА. Скаршем реализира от близка дистанция, но попадението не бе признато заради засада.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1  Милен Гамаков стреля от воле след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, Християн Петров блокира и топката излезе в първи корнер за тима от Пазарджик.
90+3 - Край на мача. ЦСКА победи Хебър с 3:1.

ЦСКА25. Иван Дюлгеров, 15. Тибо Вион, 5. Лумбард Делова, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг, 26. Марселино Кареасо , 10. Джонатан Линдсет (к), 8. Станислав Шопов  (64  29.Иван Тасев), 14. Тобиас Хайнц (64  30.Петко Панайотов), 7. Улаус Скаршем, 16. Георги Чорбаджийски  (87  91.Йоан Борносузов)
Резерви: 12. Марин Орлинов, 19. Иван Турицов, 13. Браян Кордоба, 2. Лъчезар Иванов, 24. Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 11. Матиас Фаетон, 29. Иван Тасев, 91. Йоан Борносузов
Треньор: Томислав Стипич

ХEБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к), 7. Олексий Збун, 18. Радослав Терзиев, 55. Мартин Михайлов, 15. Уилям Фонкеу, 21. Божидар Пенчев (52  29.Шейх Диаманка (87  9.Калоян Кръстев), 70. Набил Макни , 98. Георги Търтов, 10. Атанас Кабов, 77. Октай Хамдиев (70  20.Милен Гамаков), 19. Георги Стайков (70  8.Кристиан Андонов)
Резерви: 97. Марсио Да Роса, 99. Мартин Янков, 2. Иван Дишков, 8. Кристиан Андонов, 9. Калоян Кръстев, 20. Милен Гамаков, 23. Калоян Пехливанов, 24. Енцо Ел Фатахи, 29. Шейх Диаманка
Треньор: Веселин Великов

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР