Лудогорец завърши при 3:3 с Крумовград в среща от 31-ия кръг на efbet Лига. Така разградчани пропуснаха възможността още днес да спечелят 13-ата си поредна титла и ще могат да го направят като домакин на ЦСКА.

Бърнард Текпетей отправи първия удар към вратата на съперника, но тимът му получи гол в 12-ата минута. Алекс Колев получи от Серкан Юсеин и откри резултата (1:0).

Лудогорец отвърна с опасни изстрели на Петрик Луан и Якуп Пьотровски, но отново беше неприятно изненадан.

В 26-ата минута Серкан Юсеин преодоля Падт с техничен удар за 2:0. Лудогорец можеше да намали резултата минути преди края на първата част, но изстрелът на Текпетей премина над вратата.

Крумовград можеше да поведе с три гола разлика след рикошет при центриране на Алекс Колев, но Падт внимаваше и отби топката.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Втората част започна вихрено за Лудогорец, а в основата на всичко беше Рик Джонатан.

Бразилецът първо се разписа за 1:2 след пас на Педро Нареси в 48-ата минута, а шест по-късно беше съборен за дузпа. Зад топката застана Оливие Вердон, който възстанови равенството (2:2).

Крумовград показа зъби след час игра със силен удар на Момчил Цветанов, който обаче беше отразен от Падт. Текпетей можеше да реши всичко в 81-ата минута, но вратарят на Крумовград спаси.

Минута преди края Антон Недялков си вкара автогол и оформи крайния резултат - 3:3.

Лудогорец е лидер в класирането с 10 точки аванс пред ЦСКА четири кръга преди края на сезона. Двата тима излизат един срещу друг през уикенда след Великден в Разград.

ЛУДОГОРЕЦ - КРУМОВГРАД 3:3
0:1 Александър Колев (12'), 0:2 Серкан Юсеин (26'), 1:2 Рик Джонатан (48'), 2:2 Оливие Вердон (56' дузпа), 3:2 Руан Крус (75'), 3:3 Антон Недялков (89' автогол)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9' Първа възможност в мача! Бернард Текпетей опита удар от разстояние, но Янко Георгиев внимаваше и улови топката.
12'  ГОООООЛ ! Серкан Юсеин намери на чиста позиция Александър Колев в противниковото наказателно поле и той не сбърка за 1:0.
22' Патрик Луан шутира по диагонала, но в аут.
25' Якуб Пьотровски стреля силно, но покрай левия страничен стълб.
26'  ГОООООЛ на Крумовград! Бърза атака на Крумовград доведе до пас на Диего Рапосо към Серкан Юсеин, който преодоля Падт с техничен удар за 2:0.
41' Руан Крус овладя на границата на наказателното поле, намери Текпетей, който стреля, но над напречната греда.
45' Страхотна възможност за Крумовград! Александър Колев опита центриране в наказателното поле, Педро Нареси отклони топката към собствената врата, но Падт се намеси.
45+7' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48'  ГООООЛ за Лудогорец! Педро Нареси изведе Рик Джонатан, който се отскубна от защитата и преодоля Янко Георгиев.
54'  ДУЗПА за Лудогорец! Рик Джонатан показа добра техника в наказателното поле, след което бе съборен от Лукас Сантана.
55'  ГООООЛ за Лудогорец! Оливие Вердон се разписа от бялата точка за 2:2.
61' Момчил Цветанов стреля от разстояние, но Падт внимаваше и парира по чудесен начин.
75'  ГООООЛ за Лудогорец! Неумел опит за изчистване пред вратата на Крумовград едва не доведе до автогол, Янко Георгиев изби, а дебнещият Руан Крус бутна топката във вратата му за 3:2.
81' Спас Делев намери Бернард Текпетей. той стреля в близкия ъгъл, но Янко Георгиев спаси.
89'  АВТОГОЛ! Октай Юсейн стигна до топката и опита да я върне към свой съотборник, но тя срещна крака на Антон Недялков и влетя в мрежата на Падт.
90+4' Край на мача!

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт - 17. Сон , 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон , 3. Антон Недялков (К)  - 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси (88' 18. Ивайло Чочев)  - 7. Рик Джонатан  (76'  90. Спас Делев), 37. Бърнард Текпетей, 99. Руан Крус  (76' 88. Тодор Неделев) - 9. Квадво Дуа (76' 10. Матиас Тисера)
Резерви: 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 14. Дени Групер, 26. Сонко Сундберг
Старши треньор: Георги Дерменджиев

КрумовградКРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев - 44. Божидар Кацаров, 18. Клайдер Машедо, 5. Матей Шимич - 2. Джуниет Али, 7. Момчил Цветанов , 4. Лукас Сантана, 13. Диего Рапосо (46' 77. Октай Юсеин) , 10. Серкан Юсеин  (84 80. Китан Василев) - 17. Патрик Луан, 9. Александър Колев
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 20. Джунейт Яшар, 31. Юго Кевин Озе
Старши треньор: Станислав Генчев

Съдия: Валентин Железов
Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР