Спечелилият преди дни за втора поредна година Купата на България Локомотив (Пловдив) загуби с 0:2 домакинството си на Берое от 29-ия кръг на efbet Лига. Ветеранът Мартин Камбуров развали празника на "Лаута", наказвайки два пъти любимия си отбор. Той откри от дузпа в 57-ата минута, след което наказа Илко Пиргов и в 75-ата. Така Камбуров вече има 235 гола в родния елит и е само на 18 попадения от Петър Жеков, който е голмайстор номер 1 в историята.

Този сезон звездата на Берое е с 16 попадения и върви уверено към голмайсторския приз в efbet Лига. Както е известно, през новото първенство Камбуров ще защитава екипа на ЦСКА 1948.

В домакинството на Берое "смърфовете" разочароваха феновете си, а плажуването с Купата си каза думата и избраниците на Бруно Акрапович не знаеха как да се противопоставят на Берое.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В началото на мача "черно-белите" все пак създадоха няколко положения, но Генадий Ганев не позволи да му вкарат. Постепенно футболистите на Димитър Димитров-Херо изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на Илко Пиргов, но единствено далечен удар право в ръцете на стража бе нуждата от намеса. До попадение през първото полувреме не се стигна.

Резултатът беше открит в 57-ата минута, когато Камбуров вкара на Пиргов от дузпа за 1:0. Тя беше отсъдена за нарушение на Лукас Масоеро срещу Алиун Фал.

В 75-ата минута отново звездата на Берое се разписа. Пробив отдясно на Александър Цветков доведе до прострелно подаване към Камбуров, който засече топката във вратата на бившия си клуб - 0:2.

След загубата Локомотив, който вече си осигури класирането за Лига Европа, се отдалечава от призовата тройка и към момента остава на пета позиция с 50 точки. Все пак останалите тимове борещи се за медалите са в близост - Левски е втори с 53, а ЦСКА и Славия са с по 52. Берое има 46 точки.

Класирането в efbet Лига
efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - БЕРОЕ 0:2
0:1 Мартин Камбуров (57-дузпа), 0:2 Мартин Камбуров (75)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
13 - Удар на Лукас Масоеро преминава над вратата на Берое.
24 - Изстрел на Иван Минчев, Илко Пиргов улови топката.
45 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
56 - ДУЗПА за Берое! Aлиун Фал изработи дузпа за гостите. Съдията Николай Йорданов маркира фаул на Лукас Масоеро срещу резервата на Берое.
57  ГОЛ! Берое повежда с точно изпълнение на Камбуров! Ветеранът наказа Илко Пиргов с изстрел в центъра на вратата му. Така Камбуров наказа любимия си Локомотив за своя гол номер 234 в елита.
60
 ЧЕРВЕН КАРТОН! Асистентът на Херо Георги Чиликов е изгонен от скамейката заради протест срещу съдията Николай Йорданов.
75  ГОЛ! Камбуров с втори гол, Берое повежда с 2:0! Александър Цветков проби по левия фланг, след което стреля, а Камбуров отклони леко топката, насочвайки я във вратата за 235-ото си попадение в елита на България.
90+3 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) загуби с 0:2 от Берое.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1.Илко Пиргов, 25.Лукас Масоеро, 61.Диниш Алмейда, 20.Милош Петрович, 10.Парвиз Умарбаев (63  5.Дейвид Малембана), 34.Петър Витанов (65  13.Миховил Клапан), 44.Николай Николаев (46  7.Mомчил Цветанов), 50.Йосип Томашевич, 16.Лукас Салинас, 14.Димитър Илиев, 23.Доминик Малонга (47  77.Анте Аралица)
Резерви: 22.Кристиан Томов, 4.Акинсола Акиниеми, 5.Дейвид Малембана, 13.Миховил Клапан, 15.Валентино Пулиезе, 7.Момчил Цветанов, 77.Анте Аралица
Треньор: Бруно Акрапович

БЕРОЕ: 33.Генадий Ганев, 19.Александър Василев, 5.Теди Мезаг, 25.Георги Ангелов, 27.Нрум Стоянов, 6.Александър Цветков, 8.Карлос Охене, 10.Гаюс Макута, 73.Иван Минчев (84  22.Октавио Мантека), 11.Алиун Фал (90+3  13.Никола Маринов), 9.Мартин Камбуров  (79  21.Зоран Йосипович)
Резерви: 1.Иван Гошев, 13.Никола Маринов, 22.Октавио Мантека, 70.Георги Маджаров, 21.Зоран Йосипович
Треньор: Димитър Димитров

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация