ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец победи с 3:2 Локомотив (Пловдив) в последната среща от програмата на 17-ия кръг на Efbet Лига. 20-годишният Мартин Паскалев даде преднина на "смърфовете" в четвъртата минута, но още до почивката шампионите стигнаха до обрата след две попадения на Матиас Тисера (в 19-ата и 28-ата минути) и гол на Каули Оливейра в 37-ата. След почивката точен във вратата на "орлите" беше и Джовани - в 64-ата.

Мачът на "Лаута" предложи атрактивен футбол, като избраниците на Александър Томаш и Анте Шимунджа играха много открито. Освен петте гола, можеха да паднат поне още толкова попадения, като шансове имаше и за двата тима.

След петата поредна победа в първенството Лудогорец събра 38 точки и е само на три зад лидера ЦСКА (с 41 т.). "Червените" обаче имат два мача повече от шампионите. Локомотив (Пловдив) е четвърти с 30 точки.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

"Смърфовете", подкрепяни мощно от феновете си, успяха да открият резултата рано-рано. Капитанът Димитър Илиев подаде на Джовани в наказателното поле на Лудогорец, бразилецът стреля, Серджио Падт изби топката, която попадна право в Мартин Паскалев и той пред голлинията я засече в празната врата - 1:0.

В 19-ата минута Матиас Тисера изравни. Аржентинецът бе оставен непокрит сам срещу Динко Хоркаш след извеждащо подаване на Сисиньо, и хладнокръвно прати топката покрай него - 1:1.

Натискът на шампионите се засили. В 28-ата минута обратът стана пълен. Якуб Пьотровски подаде на Фон Витри, норвежецът нахлу към наказателното поле и подаде на Тисера, който от отлична позиция вкара за втори път в срещата - 1:2.

В 37-ата минута и Каули Оливейра отбеляза. Пьотровски го изведе зад гърба на Мартин Паскалев, Каули изскочи сам срещу Хоркаш и направи 1:3. До почивката Евандро пропиля отличен шанс за "смърфовете", а мерникът изневери и на Димитър Илиев.

Втората част премина на по-ниски обороти. В 58-ата минута Тисера отново излезе сам срещу Хоркаш, но вместо да подава на двама свободни съотборници, реши да стреля и прати топката над вратата. В 64-ата минута Локомотив върна интригата с втори гол. Митко Илиев преодоля двама играчи на Лудогорец и подаде към Джовани, който от границата на наказателното поле се разписа с точен изстрел с десния крак - 2:3.

Най-интересната ситуация до края дойде в 89-ата минута, когато включилият се като резерва Кирил Десподов беше изведен от Каули сам срещу Хоркаш, но стражът на домакините се намеси решително и спаси.

В неделя Локо (Пд) гостува на Хебър на Националния стадион "Васил Левски", a "oрлите" ще приемат третия ЦСКА 1948.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ЛУДОГОРЕЦ 2:3
1:0 Мартин Паскалев (4), 1:1 Матиас Тисера (19), 1:2 Матиас Тисера (28), 1:3 Каули Оливейра (37), 2:3 Джовани (64)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на срещата.
4  ГОЛ! 1:0 за Локомотив (Пловдив) с попадение на Мартин Паскалев. Димитър Илиев подаде на Джовани в наказателното поле на гостите, бразилецът стреля, Серджио Падт изби топката, която попадна право в Паскалев и 20-годишният играч на "смърфовете" я засече пред голлинията, след като бе изпуснат от Сисиньо.
5  Попадението беше потвърдено след преглед с ВАР.
19  ГОЛ! Матиас Тисера изравни - 1:1, след като беше изведен отлично от дълбочина от Сисиньо, и се разписа, останал сам срещу Динко Хоркаш. Нападателят на Лудогорец прати топката в долния ляв ъгъл на стража на Локомотив.
20  Попадението беше потвърдено след преглед с ВАР.
28  ГОЛ! Лудогорец прави пълен обрат, отново Тисера бележи - 1:2! Пьотровски подаде на Фон Витри, норвежецът нахлу към наказателното поле и подаде на Тисера, който от отлична позиция вкара за втори път.
37  Каули Оливейра се разписа, но е маркирана засада. Ситуацията ще се гледа с ВАР. Пьотровски пусна извеждащ пас към Каули, който се измъкна зад гърба на Мартин Паскалев и изскочи сам срещу Динко Хоркаш, изпращайки топката в мрежата му.
39 Попадението е потвърдено след преглед с ВАР, Лудогорец повежда с 3:1.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+2  Пропуск на Евандро, който получи отлично подаване на точката на дузпата, откъдето стреля високо над вратата.
45+3 - Димитър Илиев също отправи удар към Падт, топката прелетя над вратата на Лудогорец.
45+3 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Играта е прекъсната заради хореографията на феновете на Локомотив в трибуна "Спортклуб", които запалиха множество факли и димки. Някои от тях полетяха по терена.
50 - Мачът е подновен.
54  Извеждащо подаване към Матеус Да Силва по дясното крило, Серджио Падт излезе рисковано извън наказателното си поле и блокира удара на играча на Локомотив.
64  ГОЛ! Домакините намалиха изоставането - 2:3! Димитър Илиев преодоля двама играчи на Лудогорец и подаде към Джовани, който от границата на наказателното поле се разписа с точен изстрел с десния крак.
66  Попадението е потвърдено след преглед с ВАР.
89  Каули с едно докосване изведе Кирил Десподов сам срещу Хоркаш, стражът на домакините се намеси решително и не позволи на национала ни да му вкара гол.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 3:2.

Лок. Пловдив
ЛOКОМОТИВ (Пд): 23.Динко Хоркаш, 50.Йосип Томашевич (46  19.Александър Василев ), 91.Райън Бидунга, 4.Мартин Паскалев  , 13.Матеус Да Силва , 15.Пиер Зебли, 33.Георги Каракашев , 7.Бабакар Дион (46  99.Преслав Боруков), 10.Джовани  (73  11.Ивайло Димитров), 21.Евандро (46  20.Милош Петрович), 14.Димитър Илиев (к)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 3.Луан, 20.Милош Петрович, 5.Тодор Павлов, 19.Александър Василев, 99.Преслав Боруков, 11.Ивайло Димитров
Треньор: Александър Томаш

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Серджио Падт , 16.Аслак Фон Витри (90+4  5.Георги Терзиев), 32.Игор Пластун, 24.Оливие Вердон, 4.Сисиньо, 6.Якуб Пьотровски (86  23.Мануел Шоу), 30.Педро Нареси, 37.Бърнард Текпетей (67  11.Кирил Десподов), 95.Каули Оливейра  (67  20.Нонато), 73.Рик Джонатан, 10.Матиас Тисера  (67  9.Игор Тиаго)
Резерви: 12.Симон Слуга, 5.Георги Терзиев, 9.Игор Тиаго, 11.Кирил Десподов, 20.Нонато, 23.Мануел Шоу, 90.Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР