Локомотив (Пловдив) и Хебър (Пазарджик) направиха зрелищно 3:3 на „Лаута“ в първи мач от програмата на изтегления 12-и кръг на efbet Лига. Герой за гостите стана Набил Макни. Известният с прякора Кобрата тунизийски национал се разписа в седмата минута на добавеното време и отне радостта на "смърфовете".

Двубоят беше по-специален за настоящия треньор на Локо и бивш на Хебър Любослав Пенев. За Ел Голеадор това бе мач №200 като наставник в родния футболен елит.

Oтборът от Пазарджик, воден от треньора Веселин Великов, шокира "черно-белите" още в третата минута. Душан Вукович стреля директно от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, а с помощта на напречната греда матира Кристиан Томов - 0:1.

В 15-ата минута момчетата на Любо Пенев изравниха. Ангел Лясков пусна отличен пас за Жулиен Лами, който овладя топката и реализира за 1:1. Още до почивката домакините стигнаха до пълния обрат. В 33-ата минута Лясков изведе Димитър Илиев, а капитанът на домакините бе точен за 2:1.

Минути по-рано попадение на Владимир Медвед беше отменено заради засада.

В 54-ата минута "смърфовете" покачиха на 3:1. Жулиен Лами получи пас от Димитър Илиев в наказателното поле на Хебър и реализира в далечния десен ъгъл.

В 75-ата играта бе спряна, за да се окаже медицинска помощ на привърженик на Локомотив. На терена влезе линейка, в която запалянкото беше качен и изведен от стадиона.

В 80-ата минута беше отменен втори гол на Локомотив. Появилият се секунди по-рано Мартин Петков се разписа, но се оказа, че е бил в засада.

Пълната драма настъпи в добавеното време, когато Хебър успя да стигне до точката. В първата минута на продължението Калоян Кръстев получи извеждащ пас от Набил Макни, след което излезе очи в очи с Томов и с дебютния си гол за тима от Пазарджик го преодоля за 3:2.

В седмата добавена минута Хебър стигна до 3:3. Георги Търтов изведе Набил Макни при контраатака, а Кобрата от Тунис от близка дистанция бе точен и отне победата на Локомотив (Пловдив).

След равенството "черно-белите" са шести с 12 точки, а Хебър е на 14-ото място с 5 т.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ХЕБЪР 3:3
0:1 Душан Вукович (3), 1:1 Жулиен Лами (15), 2:1 Димитър Илиев (33), 3:1 Жулиен Лами (54), 3:2 Калоян Кръстев (90+1), 3:3 Набил Макни (90+7)

Най-добри моменти от двубоя:
1 - Начало на мача.
3  ГОЛ! 1:0 за Хебър след попадение на Душан Вукович. Черногорецът се разписа майсторски от пряк свободен удар. Вукович прехвърли стената и с помощта на горната греда отбеляза красив гол.
15  ГОЛ! Жулиен Лами изравни за Локомотив, разписвайки се отблизо с мощен изстрел с левия крак след подаване на Ангел Лясков.
23
  ОТМЕНЕН ГОЛ на Владимир Медвед заради засада.
33  ГОЛ! Капитанът на Локомотив Димитър Илиев вкара за 2:1 след асистенция на Ангел Лясков.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
54  ГОЛ! 3:1 за Локомотив. Жулиен Лами получи пас от Димитър Илиев в наказателното поле на гостите и реализира с точен удар в далечния десен ъгъл.
82
  ОТМЕНЕН ГОЛ на резервата Мартин Петков заради засада.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+1  ГОЛ! Хебър намали чрез Калоян Кръстев. Локомотив (Пд) води с 3:2.
90+7
 ГОЛ! Набил Макни носи точката на гостите, разписвайки се за 3:3.

ЛОКОМОТИВ (Пд): 81.  Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (78  12.Ефе Али), 33. Георги Каракашев, 22. Ивайло Иванов , 21. Владимир Медвед (78  17.Николас Пенев), 14. Димитър  Илиев (к)  (78  10.Mартин Петков), 99. Жулиен Лами
Резерви: 1. Даниел Амбарцумян, 12. Ефе Али, 7. Данило Полонский, 75. Йоан Н'зи, 16. Кристиян Пешов, 19. Мартин Хайдаров, 17. Николас Пенев, 10. Мартин Петков, 5. Тодор  Павлов
Треньор: Любослав Пенев

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к), 44. Николай Николаев, 21. Божидар Пенчев, 55. Мартин Михайлов, 88. Милен Гамаков, 18.  Радослав Терзиев, 19. Георги Стайков (80  9.Калоян Кръстев ), 11. Душан Вукович , 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов, 70. Набил Макни
Резерви: 97. Марсио Да Роса, 84. Стилиян Тисовски, 23. Калоян Пехливанов, 8. Кристиан Андонов, 9. Калоян Кръстев, 29. Шейх Диаманка, 14. Янко Ангелов, 7. Олексий Збун, 24. Енцо Ел Фатахи
Треньор: Веселин Великов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Мариян Гребенчарски

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР