Арда и Берое завършиха 1:1 на стадион „Арена Арда“ в Кърджали в мач от 11-ия кръг в efbet Лига.

Мачът беше скучен в началните минути. В 16-ата вратарят на домакините Анатолий Господинов изби опасен изстрел от фаул на испанския халф на гостите Исмаел Ферер. След изпълнението на корнер Берое имаше претенции за дузпа, но главният съдия Георги Гинчев не видя нарушение на Илкер Будинов срещу Хуан Саломони.

Последваха няколко опасни разбърквания пред рамката на гостите от Стара Загора. В последната минута на първата част Чинонсо Офор пропусна да изведе Арда напред в резултата. Нигерийският нападател нанесе опасен удар с глава, но вратарят Артур Мота спаси. Това беше и най-чистото положение, което хората на Александър Тунчев създадоха преди почивката.

В началото на втората част играчите на Берое упражниха натиск. Исмаел Ферер подаде към Леандро Годой, чийто удар от близко разстояние срещна ръката на Емил Виячки. Последва добавка и от страна на Сегундо Пачаме, който стреля над вратата в 48-ата минута. Нападателят на Берое имаше претенции за дузпа, но Гинчев направи знак, че ударът му е бил от близко разстояние.

В 58-ата минута Лъчезар Котев стреля от центъра в опит да прехвърли Артур Мота, но стражът на Берое внимаваше и успя да улови.

Берое успя да поведе в 61-вата минута, след като Тиаго Сейхас комбинира напред с Хуанка Пинеда. Националът на Доминиканската република имаше много пространство пред себе си и шутира от далечна дистанция към долния ляв ъгъл на вратата. Анатолий Господинов игра с топката, но не успя да я спре да опъне мрежата зад гърба му.

В 81-ата минута падна изравнителен гол.

АРДА - БЕРОЕ 1:1
0:1 Хуанка Пинеда (61), 1:1 Тонислав Йорданов (80)

Най-важното по минути:
1 - Начало на мача.
16 - Исмаел Ферер изпълни пряк свободен удар, насочи топката към горния десен ъгъл на вратата на Арда, Анатолий Господинов спаси.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
61  ГОЛ! Хуанка Пинеда даде преднина на Берое, разписвайки се с далечен удар.
80 - Гоол за Арда! Резервата Тонислав Йорданов е точен за 1:1. Йорданов стреля от пряк свободен удар право в стената. След това нападателят на Арда овладя топката отново и шутира от воле, изпращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Артур Мота.

90+5 - Край на мача

Арда
АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Каскардо, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 23. Емил Виячки, 17. Илкер Будинов (46 - 4. Милен Стоев), 8. Баран Аксака (46 - 19. Тонислав Йорданов), 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов, 10. Борислав Цонев, 33. Иван Тилев (75 - 7. Стефан Статев), 9. Чинонсо Офор
Резерви: 13. Петър Петров, 6. Пламен Крачунов, 11. Борис Тютюков, 18. Джелал Хюсеинов, 26. Бурак Акънджъ, 30. Иво Казаков
Треньор: Александър Тунчев

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 5. Лучано Скуадроне, 3. Хуан Пабро Саломони, 6. Фелипе Чакартеги, 32. Тиаго Сейхас  (68 - 23. Кевин Сейхас), 8. Сегундо Пачаме, 19. Карлос Алгара, 15. Енцо Еспиноса, 11. Исмаел Ферер 81 - 10.Франсиско Политино), 9. Леандро Годой, 17. Хуанка Пинеда
Резерви: 96. Рубен Рендейро, 2. Ойер Сариеги, 12. Винисиус Белоти, 14. Викторио Вълков, 18. Стилян Русенов, 20. Мануел Монселио, 21. Алберто Салидо
Треньор: Алехандро Сагерас

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Георги Гинчев
ВАР: Владимир Вълков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР