ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Орлин Павлов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Лудогорец победи Левски с 3:2 след обрат у дома в среща от 34-ия кръг на efbet Лига и поведе в класирането.

Мачът стартира с повече контрол на топката от страна на домакините, а първата по-опасна ситуация дойде в 13-ата минута след удар на Кайо Видал.

В средата на полувремето реферът Никола Попов отсъди дузпа за игра с ръка на Келиан ван дер Каап, макар нидерландецът да претендираше, че е бил изблъскан в наказателното поле и затова се е стигнало до контакт с ръката му. Кирил Десподов застана зад топката и откри резултата в 23-ата минута (1:0).

Десет минути след това Илиян Стефанов успя да изравни при първото по-опасно положение за "сините", засичайки центриране от крилото на Патрик-Габриел Галчев (1:0).

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Пет минути преди края Серджио Падт не се намеси добри при центриране, а Филип Кръстев не успя да вкара на опразнената врата. Отново Кръстев можеше да направи обрат в резултата в края на полувремето, но Падт спаси изстрела му от фаул.

Минути след почивката Лудогорец пропусна страхотна възможност да поведе за втори път в мача, но ударът на Кайо Видал не се получи.

Левски отвърна с много опасен удар на Джавад Ел Джемили, при който топката се отби в гредата.

"Сините" стигнаха до обрат след час игра след пробив и удар на Филип Кръстев, при който топката рикошира в Игор Пластун и топката влезе във вратата (2:1).

Лудогорец направи обрат в рамките на пет минути след две попадения с глава. Резервата Якуб Пьотровски успя да изравни в 67-ата минута (2:2), а в 72-ата Игор Тиаго изведе разградчани напред за 3:2.

Успехът е първи този сезон срещу "сините" и качи Лудогорец на върха с точка аванс пред досегашния лидер ЦСКА, направил 1:1 у дома с ЦСКА 1948 с изпусната дузпа в последната минута.

В последния кръг (сряда, 18:45 часа) разградчани гостуват на Черно море във Варна, а ЦСКА на Левски в голямото дерби.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 3:2
1:0 Кирил Десподов (23' дузпа), 1:1 Илиян Стефанов (33'), 1:2 Филип Кръстев (60'), 2:2 Якуб Пьотровски (67'), 3:2 Игор Тиаго (72')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
13' Първа опасност в мача! Удар на Кайо Видал към вратата на Пламен Андреев, но топката преминава встрани.
21'  ДУЗПА за Лудогорец! Келиан ван дер Каап удари топката с ръка и Никола Попов посочи бялата точка. Ситуацията бе прегледана с ВАР, след което решението бе потвърдено.
23'  ГООООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл!
26' Шанс за Лудогорец! Кирил Десподов опита удар към вратата на Левски, но Ван дер Каап го блокира.
33'  ГООООЛ за Левски! Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно, Игор Пластун не се намеси добре и връхлитащият Илиян Стефанов отблизо изравни резултата (1:1).
40'  Какъв пропуск на Левски! Падт не се намеси добре при центриране на Галчев, топката попадна у Филип Кръстев, който на празна врата прати топката над вратата.
43' Филип Кръстев проби опасно към наказателното поле на Лудогорец и бе фаулиран на границата му от Нонато.
45'  Филип Кръстев прати топката към горния десен ъгъл, но Падт се протегна и изби в корнер.
45+2' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
53'  Възможност за Лудогорец! Спас Делев намери Кайо Видал, но ударът му не се получи.
57'  ГРЕДА за Левски! Джавад Ел Джемили шутира към близкия ъгъл, а топката се отби в десния стълб.
60'  ГООООЛ за Левски! Филип Кръстев проби и опита изстрел, топката рикошира в Игор Пластун и залъга Падт за 2:1.
67'  ГООООЛ за Лудогорец! Резервата Якуб Пьотровски се извиси във въздуха при центриране от корнер и прати топката покрай Пламен Андреев - 2:2!
72  ГОООООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов центрира, Игор Тиаго стреля с глава и насочи топката в далечния ъгъл за 3:2.
75'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Топката се удари в ръката на Кирил Десподов, но реферът Никола Попов прецени, че няма нищо непозволено, тъй като тя бе прибрана зад тялото на играча.
84' Кирил Десподов изпълни нов ъглов удар, който обаче бе избит от Пламен Андреев.
86' Шанс за Левски! Кристиян Йовов и Андриан Краев комбинираха на двойно, а вторият нанесе изстрел от границата на наказателното поле. Серджио Падт обаче се справи.
90+4' Край на мача.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев (63 10. Матиас Тисера) , 8. Клод Гонзалвеш (63  6. Якуб Пьотровски ), 9. Игор Тиаго  , 11. Кирил Десподов , 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато (46  23. Мануел Шоу), 22. Франко Русо, 32. Игор Пластун , 77. Кайо Видал (83  64. Доминик Янков), 88. Тодор Неделев (46  90. Спас Делев)
Резерви: 12. Симон Слуга, 7. Раи Насименто, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси
Треньор: Ивайло Петев

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (К), 5. Келиан ван дер Каап, 11. Джавад Ел Джемили (71  41. Кристиян Йовов) , 14. Илиян Стефанов , 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг (46  77. Дейвид Михалев) , 27. Асен Митков (84 18. Роналдо) , 30. Филип Кръстев  (80  8. Андриан Краев), 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков
Резерви: 99. Иван Андонов, 2. Жереми Петрис, 17. Уелтън
Треньор: Елин Топузаков

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Хювефарма Арена"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР