Прогнозите на Рени Камберова и Кирил Николов-Дизела за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Пирин и Черно море завършиха при 0:0 в среща от 30-ия кръг на efbet Лига. Така "орлетата" препънаха последователно още един претендент за върха, след като победиха ЦСКА в предишния кръг (2:1).

Двубоят в Благоевград започна с превес на гостите от Варна, които в първите минути на два пъти обстрелваха вратата на Максим Ковальов от дистанция, но стражът успя да спаси.

Пирин отвърна след около половин час игра, когато в рамките на минути Юго Комано и Асен Дончев отправиха удари към Иван Дюлгеров, но не намериха целта.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Минути след почивката Илиан Илиев - младши пропиля добра възможност да изведе гостите напред в резултата, но прати топката встрани от целта. Пирин отвърна със солова акция на Евгени Йорданов в 67-ата минута, завършила с удар над вратата.

Десет минути преди края на срещата Максим Ковальов спаси Пирин от гол при удар от дистанция на Пабло Гарсия.

Минути преди края Венцислав Бенгюзов спаси домакините от гол, изчиствайки от голлинията. В продължението на срещата и Атанас Илиев пропусна да открие резултата, след като беше спрян от чудесна намеса на Ковальов.

"Моряците" остават на втора позиция на две точки и мач повече от втория ЦСКА. Пирин вече е на 12-о място с 30 точки.

ПИРИН - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8' Първа по-опасна атака в мача! Васил Панайотов стреля от дистанция, но Ковальов отби.
11' Още един силен удар към вратата на Пирин! Отправи го Пабло Гарсия, но Ковальов плонжира и отново се справи.
18' Мазир Сула също шутира от дистанция, но без проблем за вратаря на Пирин.
27' Първи шанс за Пирин! Юго Комано засече центриране на Асен Дончев от десния фланг, но не успя да насочи добре топката.
35' Нов шанс за Пирин! Асен Дончев напредна по дясното крило и стреля, но над вратата.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
53' Илиан Илиев - младши получи топката на крилото и шутира към вратата, но встрани.
67' Хубав изстрел на Евгени Георгиев, след като премина покрай двама съперници, но ударът му премина над вратата.
79' Пабло Гарсия отправи много коварен удар, но Максим Ковальов се справи.
88' Шанс за Черно море! Венцислав Бенгюзов изчисти от голлинията.
90+3' Атанас Илиев стреля с глава на метри от вратата, но Ковальов улови.
90+6' Край на мача!

Пирин Благоевград ПИРИН: 12. Максим Ковальов – 73. Венцислав Бенгюзов (89'  29. Станислав Костов), 6. Андрей Йорданов , 7. Асен Дончев (72'  16. Мартин Георгиев), 28. Виталийс Ягодинскис, 14. Данило Полонский (46' 77. Моду Диане) , 19. Юго Комано, 11. Иван Тасев, 8. Лазар Боянов, 18. Арно Лузаядио (72'  38. Александър Дюлгеров), 4. Айуб Абу  (46' 13. Евгени Георгиев)
Резерви: 1. Марио Кирев, 21. Йордан Димитров, 20. Брайън Есало, 27. Георги Върбанов
Треньор: Олександър Бабич

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов , 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов (85' 39. Николай Златев), 5. Пабло Гарсия , 71. Васил Панайотов, 11. Илиан Илиев (63' 99. Уеслен Жуниор) , 6. Виктор Попов, 16. Андреас-Кристиан Калкан (72' 23. Едгар Пашеко) , 10. Мазир Сула (85' 15. Дани Мартин), 86. Исмаил Иса (63'  9. Атанас Илиев)
Резерви: 84. Християн Славков, 29. Берк Бейхан, 17. Мартин Милушев, 33. Мишаел Алвес
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР