Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

ЦСКА се наложи с 3:0 срещу Берое в контролна среща в Банско. Победата е четвърта поредна за "червените" в подготовката. Тя дойде след голове на норвежците Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц, както и на юношата Алесандро Николов (18-годишен).

Новият треньор на "армейците" Томислав Стипич не разчита днес на двама основни играчи - Марселино Каресао, който има лек здравословен проблем, и Густаво Бусато - получил почивка. Сред титулярите бяха четирима юноши на ЦСКА - Християн Петров, Петко Панайотов, Марк-Емилио Папазов и Георги Чорбаджийски.

"Червените" доминираха през цялото време и заслужено се поздравиха с победата. В 68-ата минута имаше грозни сцени - играчи на двата отбора се удряха и блъскаха, което принуди съдията Любослав Любомиров да покаже три червени картона.

Избраниците на Стипич започнаха по-активно. В третата минута Християн Петров отправи далечен изстрел извън целта. В 7-ата минута Тибо Вион шутира покрай дясната греда. Само 60 секунди по-късно Георги Чорбаджийски овладя топката и финтира противник, а след това върна към Петко Панайотов, чийто удар беше блокиран от защитник.

Натискът на ЦСКА даде резултат в 13-ата минута. Хайнц изведе отлично Линдсет фронтално срещу Артур Мота и норвежкият халф се разписа с шут покрай вратаря - 1:0.

Четири минути по-късно "червените" поведоха с 2:0. Линдсет върна жеста, извеждайки по перфектен начин Хайнц, който засече точно от воле - 2:0.

В 26-ата минута Хайнц напредна през центъра и отправи мощен изстрел от дистанция, който Артур Мота изби в корнер. В 32-ата минута Пинеда шутира в аут. Секунди по-късно Каетано отне топката и се озова очи в очи с Димитър Евтимов, но пропусна да се разпише, тъй като стреля покрай лявата греда.

В 38-ата минута юношата Наско Цеков смени Хайнц, като не е ясно от какво бе продиктувана промяната на отличилия се с гол и асистенция норвежец.

На почивката двата отбора извършиха множество смени, като "червените" излязоха с изцяло нов състав. Три минути след началото на втората част Симеон Александров подаде на Станислав Шопов, който пробва мерника си, но топката прелетя над напречната греда. В 50-ата минута Иван Тасев бе изведен отдясно, напредна и отправи удар по земя към близкия ъгъл, Артур Мота изби.

В 64-ата минута Тасев проби за пореден път по дясното крило и центрира остро по земя, отбраната на Берое не успя да изчисти добре, от което се възползва младият Алесандро Николов, реализирайки с удар от точката на дузпата - 3:0.

В 68-ата минута двата отбора си спретнаха масово меле, като футболистите започнаха да се бутат. Имаше и размяна на удари. Съдията Любослав Любомиров показа три червени картона, като изгони двама от Берое Хуан Пабло Саломони и Франко Минго, както и Станислав Шопов от ЦСКА.

След грозните сцени имаше разгорещени разговори между двата щаба, а напрежението бе потушено от изпълнителния директор на ЦСКА Филип Филипов. В крайна сметка двата тима решиха да не заменят изгонените футболисти и "червените" продължиха да играят с 10 човека, а старозагорци с 9. Най-запомнящото се положение до края беше изстрел на Юлиан Илиев, Мота улови топката.

В петък ЦСКА ще изиграе две контролни срещи в рамките на един ден. В 11:30 часа "червените" ще се изправят срещу Макаби (Петах Тиква, Израел), а в 17:30 часа - срещу Раднички Ниш (Сърбия). И двата мача ще се проведат на терените на комплекс "Евима" в Банско и ще бъдат открити за фенове и медии.

ЦСКА - БЕРОЕ 3:0
1:0 Джонатан Линдсет (13), 2:0 Тобиас Хайнц (17), 3:0 Алесандро Николов (64)

ЦСКА София (Bul)
ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба (к), 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг, 10. Джонатан Линдсет  , 30. Петко Панайотов, 16. Георги Чорбаджийски, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц , 24. Марк-Емилио Папазов
Резерви: 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов  , 28. Юлиан Илиев, 32. Алесандро Николов , 29. Иван Тасев, 18. Симеон Александров, 11. Матиас Фаетон
Tреньор: Томислав Стипич

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 91. Лучано Скуандроне, 4. Франко Минго  , 6. Жорди Говеа (к), 7. Франсиско Сагардия, 10. Франсиско Политино, 11. Уерик Каетано, 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов, 25. Хунка Пинеда
Резерви: 23. Кристиян Иванов, 3. Станислав Йовков, 8. Стилиян Русенов, 9. Леандро Годой, 12. Винисиус Белоти, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 16. Алберто Салидо, 17. Кевин Сейхас, 18. Хуан Пабло Саломони  , 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов
Треньор: Хосе Луис Ачиари