Левски отвя с 4:0 Хебър в контролна среща на "Герена". Мачът ще се запомни със завръщането на Илиян Стефанов след седем месеца извън терените заради операцията му на коляното. Големият любимец на "синята" публика влезе като резерва и блесна с 2 гола в края на проверката. Припомняме, че Стефанов донесе последния трофей на Левски (б.р. - разписа се за победата с 1:0 над ЦСКА на финала за Купата на 15 май 2022 г.).

Другите голмайстори във вратата на Хебър бяха Мустафа Сангаре и Клемен Икена преди почивката.

Сред титулярите се завръща Фабио Лима, който лекуваше разтежение. Треньорът Станислав Генчев даде шанс на юношата Мартин Пасалидис. 18-годишният халф започна титуляр срещу Хебър.

Първата интересна ситуация се откри пред "сините". Майкон центрира в наказателното поле на Хебър, където бе Асен Митков. Халфът отправи изстрел с глава, който бе избит от Петър Дебърлиев, а след това топката срещна и горната греда. Секунди по-късно Патрик Мислович също пробва късмета си, но далеч от целта.

В деветата минута Мислович изведе Мустафа Сангаре очи в очи със стража на Хебър, но ударът му се отби в десния страничен стълб.

В 28-ата минута Левски поведе. Патрик-Габриел Галчев центрира от десния фланг, а Мустафа Сангаре бе оставен сам непокрит пред вратата на гостите и се разписа с глава - 1:0.

Малко преди почивката "сините" вкараха още веднъж във вратата на Хебър. Фабио Лима отбеляза с глава след ново центриране на Майкон отляво, но се оказа, че е бил в положение на засада.

В последната минута от първата част Клемен Икена направи 2:0 със страхотно изпълнение. Опорният полузащитник изскочи на първа греда при изпълнение на корнер и с пета засече центрираната топка, изненадвайки Дебърлиев.

В 53-ата минута футболист на Хебър отправи силен удар, но резервата Иван Андонов спаси.

В 58-ата минута Илиян Стефанов се завърна в игра след седем месеца отсъствие. Както е известно, халфът на Левски претърпя операция на коляното, след като се контузи тежко в мач срещу Хебър от 23-ия кръг на еfbet Лига през миналия сезон.

В 70-ата минута Илиян Стефанов можеше да се разпише, след като успя да преодолее стража на гостите, но нацели гредата. Две минути по-късно Нани не сгреши и реализира. Стефанов получи топката на чиста позиция от Карлос Охене и с техничен шут матира резервния страж на Хебър Мартин Янков - 3:0.

В 77-ата минута Джавад Ел Джемили бе изведен сам срещу вратаря, който докосна топката и я отклони в корнер.

В 84-ата минута Илиян Стефанов направи завръщането си още по-впечатляващо, разписвайки се за втори път. Патрик-Габриел Галчев, който сложи лентата през втората част, подаде отлична топка зад гърба на защитата от левия фланг и Нани оформи крайното 4:0.

Така тимът на Станислав Генчев вдигна самочувствието преди предстоящото в събота (19 октомври) дерби с ЦСКА.

ЛЕВСКИ - ХЕБЪР 4:0
1:0 Мустафа Сангаре (28),
30. Клемен Икена (45), 3:0 Илиян Стефанов (72), 4:0 Илиян Стефанов (84)

ЛЕВСКИ: 44. Матей Маркович, 6. Цунами (к), 50. Кристиян Димитров, 31. Мартин Пасалидис, 3. Майкон, 30. Клемен Икена, 23. Патрик Мислович, 10. Асен Митков, 22. Патрик-Габриел Галчев, 7. Фабио Лима, 12. Мустафа Сангаре
Резерви: 99. Иван Андонов, 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 14. Илиян Стефанов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала
Tреньор: Станислав Генчев

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 55. Мартин Михайлов (к), 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 44. Николай Николаев ,21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков, 15. Уилям Фонкю, 8. Кристиян Андонов, 77. Октай Хамдиев, 29. Шейх Диаманка
Резерви: 99. Мартин Янков, 98. Георги Търтов, 88. Лазар Лазаров, 77. Николай Метанов, 84. Стилиян Тисовски, 24. Енцо Ел Фатахи, 9. Калоян Кръстев, 7. Олексий Збун, 23. Калоян Пехливанов, 4. Костадин Велчев, 2. Иван Дишков