Главният съдия на дербито ЦСКА – Левски Стефан Спасов два пъти е бил наказван именно заради “сините”. Още в 4-ия кръг реферът от Перник е назначен да ръководи гостуването на столичани на “Лаута” срещу Локо (Пловдив). На полувремето домакините водят с 2:1, а през втората част съдията вкарва “смърфовете” в тяхната половина и Левски стигна до обрата – 3:2. Победното попадение реализира Живко Миланов в продължението на двубоя, като домакините претендират за фаул на Георги Иванов – Гонзо срещу вратаря Стоян Ставрев. След този мач, който е на 31 август, Спасов е без наряд почти два месеца. Връща се на терена едва на 19 октомври.

Месец след като вече получава наряди, Стефан Спасов отново ръководи мач на Левски. Този път “сините” играят с Локо (Сф) в “Надежда” в 1/16-финал за купата на България. Двубоят завършва 1:1 в редовното време, а домакините вдигат вой до небесата заради това, че съдията не е изгонил Георги Иванов заради симулация. В 34-ата минута Гонзо вече има един жълт картон и пада в наказателното поле. Положението е доста спорно и Стефан Спасов не дава нито дузпа, нито жълт картон на нападателя, който щеше да е негов втори в двубоя. Само шест минути по-късно Пастата дава дузпа за Левски, която Жоазиньо превръща в гол за 1:1.

След срещата шефът на съдиите Димо Момиров казва: “Спасов сгреши. Гонзо симулира и трябваше да получи втори жълт картон, респективно червен”. Момиров е попитал Стефан Спасов защо не е дал дузпа, а той му отговорил, че не е бил сигурен дали има съприкосновение с вратаря на Локо (Сф), не бил сигурен в отсъждането си, но е имал само миг, за да реши.

След този двубой, който е в края на ноември, есенният дял от сезона за арбитъра приключва и той получава наряд едва на 7 март при подновяването на първенството.

До момента Стефан Спасов е ръководил общо 20 двубоя, в които е показал 89 жълти картона и 7 червени, отсъдил е и 7 дузпи. Сред по-интересните срещи ръководени от него този сезон са варненското дерби Черно море – Спартак 5:0. На почивката играчът на Спартак Велимир Иванович твърди, че е бил душен и удрян от човек с шуба на Черно море в тунела.

Пастата бе главен съдия и на грозното полягане от страна на Славия на Спартак (Варна) с 1:2 в мач от 21-ия кръг на “А” група./БЛИЦ