Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Младежките ни национали постигнаха победа с 3:1 над Люксембург в последния си мач от евроквалификациите. Селекцията на Михаил Мадански позволи на домакините да поведат в резултата още във 2-ата минута, но нашите се добраха до пълния обрат и се поздравиха с успеха. Изравнителното попадение реализира Ивайло Чочев от Чавдар (Етрополе), след което 2 гола добави нападателят на италианския Лумедзане Радослав Кирилов.

Преди двубоя България нямаше никакъв шанс за класиране на Европейското, след като нашата Група 10 беше предсрочно спечелена от Холандия. Шотландия пък беше твърдо на 2-ото място, докато "трикольорите" водиха спор с Австрия за 3-ата позиция. В крайна сметка тя е за Мадански и момчетата му, които приключват евроквалификационния цикъл с с 12 точки след 3 победи, 3 равенства и 2 загуби.

Мачът в Етелбрюк започна лошо за младежките ни национали, които получиха гол още във 2-ата минута. Гонсало Алмейда наказа Стефано Кунчев и даде преднина на абсолютния аутсайдер в групата - 1:0.

След попадението "трикольорите" поеха контрола над играта и в 12-ата минута успяха да изравнят резултата. Талантът от Чавдар (Етрополе) Ивайло Чочев се разписа за 1:1.

Малко преди почивката Антон Карачанаков отправи опасен удар към вратата на Люксембург, но стражът Хаам спаси с вещина.

Втората част започна по най-добрия начин за нашите. В 48-ата минута Радослав Кирилов попадна в прегръдките на съотборниците си, след като изведе България напред в резултата - 1:2. В 69-ата отново нападателят на Лумедзане наказа домакините, оформяйки крайното 1:3.

В другата среща от нашата група, играна по същото време, Австрия победи с 3:2 Шотландия, но остана след България, на точка зад селекцията на Мадански. Нашите пък са на точка зад шотландците.

Мачът в Люксембург беше последен в тази възрастова група за мнозина от титулярите ни, сред които Стефано Кунчев, Георги Пашов, Пламен Димов, Атанас Дреновички, Георги Костадинов, Александър Цветков и Иван Вълчанов.

ЛЮКСЕМБУРГ - БЪЛГАРИЯ 1:3
1:0 Гонсало Алмейда (21), 1:1 Ивайло Чочев (12), 1:2 Радослав Кирилов (48), 1:3 Радослав Кирилов (69)