Славия и Арда завършиха 1:1 в първата среща от 7-ия кръг на efbet Лига. Националът Станислав Иванов успя да се разпише още в 90-ата секунда и гостите от Кърджали поведоха в резултата. "Белите" играха силно през втората част и изравниха в 79-ата минута чрез Иван Минчев от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Емил Виячки срещу Владимир Николов след преглед с ВАР.

Както е известно, опитният и сърцат халф на Славия Иван Минчев също стана национал. Селекционерът Илиан Илиев го повика за старта на Лигата на нациите. България ще гостува на 5 септември на Беларус в Унгария, а три дни по-късно сме домакин на Северна Ирландия в Пловдив.

Мачът в "Овча купел" започна отлично за футболистите на Александър Тунчев. Още в 90-aта секунда Арда поведе. Скоростна атака завърши с центриране на Тонислав Йорданов към Станислав Иванов, който от воле засече топката и я израти неспасяемо във вратата на Светослав Вуцов - 0:1.

В 5-ата минута стражът на Славия улови удар на Димитър Велковски по земя. В 9-ата Арда беше близо до втори гол. Димитър Велковски центрира отляво към Чинонсо Офор, който овладя и шутира, Вуцов изби в корнер. От ъгловия удар отново Феликс Ебоа имаше шанс да отбележи, но този път ударът му с глава премина покрай вратата.

В 13-ата минута Славия беше близо до изравнителното попадение, но Цветелин Чунчуков беше спрян от стража на гостите Анатолий Господинов.

В 32-ата минута гредата спря Тонислав Йорданов от гол във вратата на домакините. Нападателят засече центрирана топка от десния фланг и я насочи с глава към далечния ъгъл. Късметът обаче покри "белите" и Вуцов.

До почивката вратарят на Славия спаси удар на Тонислав Йорданов.

В 50-ата минута Цонев шутира опасно от далечна дистанция. Топката се отби в тялото на Куентин Зеедорф и излезе в корнер. Maлко по-късно мерникът на Цонев отново изневери.

В 69-ата Зеедорф проби по лявото крило и центрира, а националът Ертан Томбак се разписа с глава. Попадението обаче беше отменено 4 минути по-късно от ВАР заради игра с ръка, след като съдията Димитър Димитров дълго време преглежда ситуацията.

Натискът на Славия се засили в заключителните миунти. В 75-ата минута Владимир Николов бе фаулиран от Емил Виячки в наказателното поле на Арда. Ситуацията бе преразгледата с ВАР и главният съдия Димитров отсъди дузпа за "белите". Повиканият в националния отбор Иван Минчев наказа Анатолий Господинов, реализирайки в долния му ляв ъгъл за 1:1 в 79-ата минута. До края не падна нов гол.

Славия е девети във временното класиране с 9 точки, Арда има 10 и заема седмата позиция.

СЛАВИЯ - АРДА 1:1
0:1 Станислав Иванов (2), 1:1 Иван Минчев (79-дузпа)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
ГОЛ! 1:0 за Арда след страхотно попадение на Станислав Иванов. Националът пое топката и я подаде вдясно към Тонислав Йорданов, който веднага му върна паса и Стаси засече ефектно от воле и прониза Светослав Вуцов отблизо.
25  Младежкият национал на Славия Чунг Нгуен До е с контузия и напуска терена с помощта на лекарите на домакините.
32  ГРЕДА след удар с глава на Тонислав Йорданов.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Зеефорд с решителна намеса след удар на Борислав Цонев.
57 - Пропуск на Борислав Цонев.
72   ОТМЕНЕН ГОЛ за Славия! Карл Фабиен се надигра отляво с играчи на Арда, но бе спрян от Станислав Иванов. След това топката отиде у Зеедорф, който финтира Иванов, а след рикошет топката се удари в ръката на нидерландеца. Той центрира към Ертан Томбак, който с глава насочи и вкара. ​След дълго преразглеждане с ВАР реферът Димитър Димитров взе решение да отмени гола.
78    ДУЗПА за Славия след преглед с ВАР. Съдията Димитров отсъди нарушение на Емил Виячки срещу Владимир Николов.
79  ГОЛ! Иван Минчев изравни с точно изпълнение на дузпата - 1:1!
90 - Добавеното време е 8 минути.
90+8 - Край на мача. Славия и Арда завършиха 1:1.

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев , 22. Куентин Зеедорф, 19. Чунг Нгуен До (27   77.Емил Мартинов), 73. Иван Минчев  (83  14.Роберто Райчев), 33. Галин Иванов (к) (55  10.Владимир Николов), 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров (55  18.Кристиян Балов), 23. Цветелин Чунчуков (55  6.Мартин Георгиев)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 37. Венцислав Керчев, 10. Владимир Николов, 77. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 6. Мартин Георгиев, 14. Роберто Райчев, 17. Васил Казълджиев, 18. Кристиян Балов
Треньор: Златомир Загорчич

АРДА: 1. Анатолий Господинов (к), 2. Густаво Каскардо, 3. Феликс Ебоа Ебоа (83  4.Милен Стоев), 10. Борислав Цонев (90+2  8.Йозгюр Аксака), 18. Джелал Хюсеинов, 24. Емил Виячки, 33. Иван Тилев (83  7.Стефан Статев), 77. Димитър Велковски, 19. Тонислав Йорданов (68   80.Лъчезар Котев), 99. Станислав Иванов , 9. Чинонсо Офор  (90+2  11.Борис Тютюков)
Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 30. Иво Казаков, 80. Лъчезар Котев
Треньор: Александър Тунчев

София, стадион "Александър Шаламанов"
Съдия: Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР