Националите Спас Делев и Доминик Янков играха за дубъла на Лудогорец срещу лидера във Втора лига Септември в мач от 19-ия кръг. Срещата в "Драгалевци" завърши 0:0. Делев и Янков бяха титуляри за гостите от Разград. Вторият беше заменен в 88-ата минута, а Делев игра цял мач и в последните секунди изведе съотборника си Петър Георгиев сам срещу Димитър Шейтанов. Вратарят на Септември отрази удара на нападателя на „орлите“ и мачът завърши при нулево равенство.

Септември също създаде две положения в края на мача, но стражът на гостите Пламен Пепеляшев отрази удари с глава на Самб Бадара и Йоан Гаврилов.

Септември е лидер в класирането с 38 точки - с 5 повече от Спартак (Варна), който завърши наравно 2:2 със Спортист (Своге) вчера. Лудогорец II е на 13-ото място с 22 точки.

В същото време Бдин (Видин) записа едва четвъртата си победа в шампионата, след като се наложи с 1:0 срещу Черноморец (Бургас).

Единственото попадение вкара Цветомир Тодоров в 28-ата минута. Така Бдин се измъкна от дъното и заема 17-ото място със 17 точки от 18 мача. Последен вече е Черноморец (Балчик) с 16 т. Черноморец (Бургас) е на 12-ото място с 24 т.

ВТОРА ЛИГА - 19 КРЪГ

1 декември 2023 г., петък, 14:00 часа
Добруджа (Добрич) - Литекс (Ловеч) 0:1
0:1 Иван Иванов (23)

2 декември 2023 г., събота, 14:00 часа
Струмска слава (Радомир) - Черноморец (Балчик) 2:2
0:1 Касиано Бусон 45+2', 0:2 Касиано Бусон 55', 1:2 Слави Косов 84', 2:2 Антонио Ласков 90+2'

Дунав (Русе) - Спартак (Плевен) 0:1

Беласица (Петрич) - Янтра (Габрово) 0:0

Марица (Пловдив) - ЦСКА 1948 II 1:0

Спартак (Варна) - Спортист (Своге)  2:2

4 декември 2023 г., понеделник, 14:00 часа
Септември (София) - Лудогорец II 0:0

Бдин (Видин) - Черноморец (Бургас) 1:0

1:0 Цветомир Тодоров (28)