Юношеският национален отбор на България до 16 години победи с 2:0 Израел във втория си мач от група "А" на международния приятелски турнир в Москва. Селекционерът Петър Пенчев заложи на стартовата единайсеторка, с която "лъвовете" отстъпиха с 0:1 на Русия вчера след гол в добавеното време. На вратата на българите беше Димитър Митов, който бе заменен срещу "сборная" заради силен удар в ребрата.

Талантите ни поведе в резултата в 20-ата минута чрез Даниел Димитров. Тогава полузащитникът на нашия национален тим се озова очи в очи с вратаря на Израел след извеждащо подаване на Божидар Краев и хладнокръвно прехвърли стража на съперника. Десет минути по-късно "лъвовете" стигнаха до втори гол. Александър Георгиев центрира от ъглов удар и Ангел Максимов се оказа най-добре пласиран в пеналта - 2:0.

През втората част съставът на Израел, който вчера разби Беларус с 3:0, заигра изключително агресивно в атака, но българите почти не допуснаха опасности пред Митов. И в този двубой, както и в първия срещу руснаците, Петър Пенчев направи принудителна смяна. Заради травма в бедрото авторът на първото попадение Даниел Димитров напусна игра в 65-та минута, а мястото му зае Галин Минков.

Поледният мач в групата за момчетата, родени през 1997 година, ще бъде срещу Беларус от 14:00 часа в петък, а от изхода в него зависи и за кое място в крайното класиране ще спорят "трикольорите".

"Изключително съм доволен най-вече от играта на отбора в защита, бяхме много компактни и не позволихме на противника да стигне до сериозни положения. Много добър мач за нас срещу силен опонент. Имахме още няколко ситуации освен двете, които реализирахме, но по-важното за мен бе, че стояхме отлично на терена", сподели селекционерът Петър Пенчев.

Съставът на България: Димитър Митов, Виктор Мицаков, Георги Купенов, Галин Ташев, Самер Алхусеин, Йордан Атанасов, Даниел Димитров (65 - Галин Минков), Божидар Краев (76 - Виктор Пенчев), Динко Митрев (74 - Кристиян Джамов), Александър Георгиев, Ангел Максимов