Юношеският национален отбор на България до 17 години направи равенство 0:0 с Португалия в първи мач от група 4. Двубоят е от финалния квалификационен кръг за предстоящото европейско първенство в Словения. Треньор на нашите е Александър Димитров. В групата освен България и Португалия са още Германия и Турция. В другия мач от днес домакините разбиха южните ни съседи с 4:0. Единствено победителят от групата се класира за Европейското. Следващият мач на “трикольорите” е на 22 март срещу Германия.

Днешният двубой се игра в дома на Вердер “Везерщадион”. Треньорът на България Александър Димитров заложи на четирима в защита – Деницслав Мицаков, Любомир Илиев, Мики Орачев и Петър Чобанов. В средата на терена бяха братята от “Левски” Радослав и Бисер Цоневи, както и съотборникът им от състава на “сините” Стивън Петков. Карето допълни Станислав Дрянов. В атака действаха Георги Минчев от Литекс и Милчо Ангелов от Черноморец. В края на мача като смени в българския състав се появиха Михаел Орачев и Александър Василев.

Нашите национали играха добре, въпреки че съперникът притежаваше повече топката и имаше превес при ударите и головите положения. В 5-ата минута вратарят Георги Китанов спаси силен удар на Маркош Лопеш. Последваха два добри изстрела на Рафаел и Кристиян към българската врата. Едва в 26-ата минута Милчо Ангелов шутира към вратата на Паля, но неуспешно.

Второто полувреме отново започна с натиск на португалците. Вратарят на България Китанов отрази последователно удари на Иво Родригеш и Маркош Лопеш. В средата на полувремето и в края нашите поеха малко повече инициативата. В игра се появиха Александър Василев и Михаел Орачев, но нямаше време и двата отбора заслужено се разделиха при нулево равенство.

Португалия (17) – България (17) 0:0

Португалия:
1.Паля, 2.Ребочо, 3.Жоао Нунеш, 4.Рикардо Тавареш, 5.Луиш Рафаел, 6.Томаш, 8.Рафаел Гузо, 10.Маркош Лопеш (74 – 7.Ромарио Балде), 13.Кристиян (74 – 9.Жоао Гомеш), 16.Иво Родригес (66 – 18.Раул), 17.Андре Силва
Резерви: 12.Рубен Алфаяте, 7.Ромарио Балде, 9.Жоао Гомеш, 11.Франсиско Рамос, 14.Алекс Алфаяте, 15.Филипе Насименто, 18.Раул
Треньор: Хелио Соуса

България: 1.Георги Китанов, 2.Денислав Мицаков, 3.Любомир Илиев, 4.Мики Орачев, 5.Петър Чобанов, 7.Стивън Петков (80 – 16.Кирил Десподов), 10.Станислав Дрянов, 14.Радослав Цонев, 18.Борислав Цонев (66 – 11.Александър Василев), 9.Георги Минчев (77 – 6.Михаел Орачев), 17.Милчо Ангелов
Резерви: 12.Александър Любенов, 6.Михаел Орачев, 11.Александър Василев, 13.Алеко Алеков, 15.Пламен Гълъбов, 16.Кирил Десподов
Треньор: Александър Димитров

Съдии: Жонатан Лардо, Лорен Коно, Фредерик Асму (Белгия)
Стадион: „Везерщадион"
Жълт картон: Радослав Цонев (България)