Женският национален тим по футбол на България загуби от Финландия с 0:8 в ЛОвеч и регистрира седма поредна загуба в световните квалификации в седма група.

Финландките имаха пълно превъзходство през целия мач и с лекота стигнаха до седмата си победа в групата. Още до 14-ата минута гостенките водеха с три гола след попадения на Жоанд (6), Сааринен (9) и Саари (14). В края на полувремето Аланен и Талонен добавиха още две попадения за финландките. Пропуски за българския тим направиха Лиляна Костова и Нели Атанасова.

Още в първите осем минути на второто полувреме Талонен (47, 53) добави нови два гола за Финландия, а Руту (74) оформи крайното 0:8.

След тази загуба България остана на последното шесто място в групата с актив само от една точка и голова разлика 3:55. Последният двубой на българките е в Ловеч с Унгария през септември.

Капитанката на България Силвия Радойска изигра последния си мач за националния отбор след 123 участия за последните 11 години.

СЪСТАВЪТ НА БЪЛГАРИЯ: Кр. Златева, Н. Бойчева, В. Махлелиева, В. Асенова, С. Радойска, Кр. Петрунова, Л. Костова, Н. Атанасова, Р. Славчева, Ев. Попадинова, В. Господинова /В. Кошулева,С. Петкова, В. Гоцева.
Селекционер: Емил Кърцелски