Сливен и Левски завършиха 1:1 в среща от 9-ия кръг на "А" група, играна на стадион "Хаджи Димитър".

Съдията Георги Йорданов сериозно ощети "войводите", като не им даде дузпа преди почивката.

Попадението за "сините" вкара Дарко Тасевски в 29-ата минута, а за домакините Евгени Игнатов. Юношата на ЦСКА се разписа във вратата на Левски в 70-ата минута и донесе точката на "войводите", които днес изнесоха силен мач и играха като равен с равен срещу лидера в "А" група. След равенството Левски остана на върха с 22 точки, а отборът на Йордан Лечков има 8 в актива си.

"Сините" започнаха по-активно срещата и още в 1-ата минута Александър Киров се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от играч на Сливен. В 7-ата Адриано Миранда пропусна да даде преднина на "войводите". Владислав Ямуков успя да преодолее двама защитници на Левски и пусна към нахлуващия в наказателното поле бразилец, който от близко разстояние нанесе крайно неточен изстрел, пращайки топката високо над вратата, пазена от Божидар Митрев.

В 15-ата минута домакините претендираха за дузпа. Владислав Ямуков падна в наказателното поле на Левски и поиска фаул, но съдията Георги Йорданов не видя нередно действие на Йордан Милиев.

В 22-ата Деян Христов обстрелва вратата на "сините" от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. В 26-ата минута Александър Киров напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле на домакините, където Исмаил Иса засече топката с глава, но я прати на сантиметри покрай дясната греда.

В 29-ата "сините" вече ликуваха. Александър Киров подаде на Дарко Тасевски, който вкара с техничен завъшващ удар, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините - 0:1.

В 32-ата домакините отново имаха претенции за дузпа, този път основателни. Владислав Ямуков бе изведен в наказателното поле на Левски, където Веселин Минев го избута с лявата ръка, но съдията Георги Йорданов странно защо не посочи бялата точка, с което предизвика гнева на феновете на Сливен.

Малко преди почивката Жоазиньо опита да вкара втори гол за гостите. Бразилецът направи отлично двойно подаване с Исмаил Иса, след което се озова сам срещу Евгени Караманов и от малък ъгъл би по земята, но на сантиметри покрай дясната греда.

След почивката играта продължи да бъде равностойна. Половин час преди края Ясен Петров предприе първа смяна. Даниел Младенов замени Александър Киров, а в 68-ата минута на терена се появи и звездата Гара Дембеле, който зае мястото на Исмаил Иса. Головата машина на Левски обаче бе трагичен днес и не успя да вкара на Сливен. Дембеле все пак остава лидер при голмайсторите в "А" група с десетте си попадения до момента.

В 63-ата минута Владислав Ямуков открадна топката от краката от краката на Йордан Милиев, след което обаче не успя да запази равновесие и пропиля страхотната възможност за изравняване на резултата.

"Войводите" вдигнаха още повече оборотите и попадението във вратата на Левски не закъсня. Вкара го Евгени Игнатов в 70-ата минута. Юношата на ЦСКА се възползва от колективна грешка на бранителите на Левски и от малък ъгъл промуши топката в мрежата на Божидар Митрев - 1:1.

До края на мача "сините" опитаха да вкарат гол и да стигнат до успеха. В продължението, след центриране в наказателното поле на Сливен, Шакиб Бензукан стреля, но Евгени Караманов действа блестящо и изби в корнер, запазвайки мрежата си суха. За Левски равенството е първо от началото на сезона в "А" група.

Ясен Петров заложи на доста изненадващ стартов състав при гостуването на стадион "Хаджи Димитър". На мястото на Георги Петков под рамката на вратата застана Божидар Митрев, а резерва бе Кирил Акалски. В защитата на "сините" нямаше сериозни промени. Дъстли Мулдер отново бе на десния бек, а Веселин Минев излезе на левия с капитанската лента при отсъствието на Георги Петков и Христо Йовов. Двойката централни бранители бяха Йордан Милиев и Шакиб Бензукан, докато Иво Иванов остана на пейката. Като вътрешни полузащитници започнаха Сержиньо Грийн и Мариян Огнянов, които са предпочетени пред опитния Александър Александров и Лъчезар Балтанов. Изненадващите промени Ясен Петров направи в атака, оставяйки звездата Гара Дембеле на пейката. Даниел Младенов също бе резерва, а титуляри започнаха юношите Исмаил Иса и Александър Киров.

Срещата по минути - ТУК

СЛИВЕН - ЛЕВСКИ 1:1
0:1 Дарко Тасевски (29), 1:1 Евгени Игнатов (70)

sliven.jpgСЛИВЕН: 12.Евгени Караманов, 24.Филип Филипов, 16.Мартин Ковачев, 4.Милен Василев (90+4-18.Бейкур Марен), 5.Явор Иванов, 19.Евгени Игнатов (90+3-2.Вълчан Чанев), 7.Мирослав Миндев, 27.Владислав Ямуков, 15.Адриано Миранда, 20.Иван Коконов (53-11.Давид Лазари), 14.Диян Христов
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 11.Давид Лазари, 18.Бейкур Марен, 23.Георги Петков, 13.Хюсеин Филипов, 2.Вълчан Чанев
Треньор: Георги Дерменджиев

ЛЕВСКИ:
12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 15.Шакиб Бензукан, 14.Веселин Минев, 16.Мариян Огнянов (81-7.Александър Александров), 3.Сержиньо Грийн, 22.Дарко Тасевски, 20.Жоазиньо, 28.Александър Киров (58-17.Даниел Младенов), 29.Исмаил Иса (68-39.Гара Дембеле)
Резерви: 85.Кирил Акалски, 4.Стефан Станчев, 5.Иво Иванов, 7.Александър Александров, 30.Лъчезар Балтанов, 17.Даниел Младенов, 39.Гара Дембеле
Треньор: Ясен Петров