ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец е последният полуфиналист в турнира за Купата на България. "Орлите" победиха с 3:1 ЦСКА 1948 и се присъединиха към ЦСКА, Ботев (Пловдив) и Хебър в топ 4 на надпреварата. Жребият ще се тегли до минути в студиото на Диема Спорт.

Тодор Неделев се превърна в герой за актуалния носител на Купата. В 17-ата минута националът ни даде преднина на шампионите със страхотен гол, разписвайки се директно от пряк свободен удар - 1:0.

Футболистите на Георги Дерменджиев продължиха да атакуват, но на почивката имаха минимален аванс. В началото на втората част Неделев вкара за втори път - 2:0, а в 57-ата минута Педриньо намали за гостите - 2:1.

В 81-ата Рик Джонатан подпечата успеха на "орлите", реализирайки за крайното 3:1.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Титулярният вратар на ЦСКА 1948 Даниел Наумов изненадващо остана извън групата за гостуването в Разград. БЛИЦ първи разкри, че националът ни е пред трансфер в Левски. При отсъствието му треньорът Николай Панайотов заложи на Генадий Ганев, който имаше доста работа на "Хювефарма Арена".

И в Лудогорец настъпи промяна на вратарския пост. Днес пази Симон Слуга, а Серджио Падт получи почивка и остана на пейката. Официален дебют за "орлите" записа Диниш Алмейда, който дълго време лекува тежка контузия.

Лудогорец и ЦСКА 1948 играха финал за Купата на България и през миналия сезон, който бе спечелен от "орлите", а преди дни спориха и за Суперкупата - на 10 февруари тимът на Георги Дерменджиев надви "червените" за трофея след дузпи.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 3:1
1:0 Тодор Неделев (17), 2:0 Тодор Неделев (46), 3:0 Педриньо (57), 3:1 Рик Джонатан (81)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5  Първи шанс за Лудогорец, Генадий Ганев се намеси решително и не позволи на Руан Секо да се разпише.
10  Педриньо отправи точен удар, Симон Слуга улови топката.
11  Жълт картон за Симеон Василев, който спря атака на домакините, задържайки за фланелката Кайо Видал.
12  Изстрел от воле на Тодор Неделев в левия крак - корнер за шампионите. След изпълнението му Оливие Вердон засече, но право в крака на Реян Даскалов и топката отново излезе в ъглов удар.
14  Руан Секо засече центрирана топка, Емил Виячки беше на точното място и блокира удара му.
17  ГОЛ! Тодор Неделев даде преднина на Лудогорец - 1:0! Националът се разписа директно от пряк свободен удар пред наказателното поле на "червените", изпращайки топката неспасяемо под напречната греда.
36 - Ганев спаси удар на Кайо Видал.
45+1 - Край на първото полувреме.
------
46 - Начало на второто полувреме.
46  ГОЛ! Неделев с втори гол - 2:0 за Лудогорец! Рик Джонатан подаде на българския национал, който стреля по земя, а след рикошет в крака на Емил Виячки топката заблуди Ганев и влетя в мрежата му.
57  ГОЛ! Педриньо намали на 2:1! Реян Даскалов успя да отнеме топката от Сон и я подаде на бразилския си съотборник, който се разписа със силен изстрел от дистанция.
81  ГОЛ! Рик Джонатан подпечатва победата на "орлите" - 3:1, разписвайки се след дълъг пас на Якуб Пьотровски.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Лудогорец победи ЦСКА 1948 и се класира на полуфинал.

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 4. Диниш Алмейда, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон (87  26.Ноа Сонко Сундберг), 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски  (90+1  80. Методий Стефанов), 7. Рик Джонатан , 77. Кайо Видал (87  10.Матиас Тисера), 88. Тодор Неделев  (71  8.Клод Гонсалвеш), 99. Руан Секо (71  9.Квадво Дуа)
Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 80. Методий Стефанов
Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 3. Росен Божинов, 23.Емил Виячки, 15. Симеон Василев  (46  2. Джонатан Перейра), 19. Стив Фуртадо (46  39.Парвиз Умарбаев), 21. Емил Ценов (87  17.Никола Илиев), 22. Реян Даскалов , 7. Талис, 8. Педриньо , 9. Бирсент Карагарен (87   10.Радослав Кирилов), 25. Евгений Сердюк
Резерви: 12. Леви Нтумба, 2. Джонатан Перейра, 10. Радослав Кирилов, 17. Никола Илиев, 20. Антонио Вутов, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга, 99. Марио Топузов
Треньор: Николай Панайотов

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР