Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 срещу Нефтохимик в среща от 14-ия кръг на Втора лига. Загубата е десета в първенството този сезон за тима от Бургас, който е закотвен на дъното с едва 6 точки. Ботев (Пд) II пък събра 17 точки и е на 12-ата позиция.

"Канарчетата" създадоха повече положения и заслужено се поздравиха с успеха. В 6-ата минута Мите Цикарски засече центриране отдясно, но неточно. Две минути по-късно Стефан Попов се озова на отлична позиция в наказателното поле и стреля, вратарят изби и топката се спря в страничната греда.

Последваха две опасни центрирания пред вратата на Ботев, но отбраната на пловдивчани се справи. "Канарчетата" отговориха със силен, но неточен удар на Димитър Пройчев от 20 метра. Секунди по-късно Мите Цикарски поднесе топката на главата на Иван Василев, но нападателят от отлично положение на няколко метра от вратата стреля в аут.

Така се стигна до 38-ата минута, в която "жълто-черните" поведоха. Стефан Попов пробва шут от фаул, топката рикошира в стената и се върна в халфа, който центрира отлично, а Мартин Христов се извиси над всички и с глава вкара за 1:0.

Няколко минути по-късно Христов се отчете и с решителна изява в защита, предотвратявайки сигурен гол.

Второто полувреме бе с по-малко положения, а двата тима се вкопчиха в здрава битка. В 53-ата минута Иван Василев пусна към Никола Гелин, който остана очи в очи с вратаря, но стражът скъси ъгъла и последвалият удар бе неточен.

В 64-ата минута завърналият се след контузия Емил Колев стреля неточно от добра позиция в наказателното поле. Три минути по-късно гостите изравниха с бомбен удар на Даниел Георгиев, който от над 25 метра прати топката под напречната греда за 1:1.

В 73-ата минута "канарчетата" имаха основателни претенции за дузпа за нарушение срещу Даниел Гичев, но главният съдия подмина ситуацията. Две минути по-късно активният Мите Цикарски остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее и стреля в тялото му.

Натискът на пловдивчани даде нужния резултат в 85-ата минута, а в герой за ботевистите се превърна роденият през 2004 година Даниел Гичев. Вратарят на гостите сбърка и подари топката на Иван Василев, нападателят подаде към Гичев и талантливият халф с удар между краката на вратаря донесе успеха на Ботев - 2:1.

ВТОРА ЛИГА - 14 КРЪГ

22 октомври 2021 г., 16:00 часа
Марек - Левски (Лом) 0:1

0:1 Лука Стоянович (53)

Лудогорец II – Добруджа 5:0
1:0 Тихомир Димитров (19), 2:0 Ихинио Марин (53), 3:0 Владислав Найденов (68), 4:0 Хюсеин Кельовлуев (82), 5:0 Владислав Найденов (90)

Хебър (Пазарджик) - Литекс 1:0
1:0 Томислав Папазов (90)

Септември (Симитли) - Марица (Пловдив) 1:1
0:1 Валери Домовчийски (5), 1:1 Кирил Грозданов (90)

Янтра (Габрово) - ЦСКА 1948 II 1:0
1:0 Пламен Тенев (86)

Спортист (Своге) - Монтана 1:3
0:1 Владислав Цеков (10), 0:2 Владислав Цеков (18), 0:3 Мехди Уамри (68), 1:3 Галин Ташев (90+3)

23 октомври 2021 г., 17:00 часа
Созопол - Струмска слава (Радомир) 1:1

1:0 Мартин Костов (24 - автогол), 1:1 Мартин Костов (42)

24 октомври 2021 г., неделя, 16:30 часа
Етър - Септември (София) 4:1

0:1 Марио Илиевски (29), 1:1 Николас Фемия (42), 2:1 Даниел Младенов (45), 3:1 Даниел Младенов (75), 4:1 Ловре Кнежевич (83)

25 октомври 2021 г., понеделник, 16:00 часа
Миньор (Перник) - Спартак (Варна) 1:0

1:0 Божидар Васев (39)

26 октомври 2021 г., вторник, 16:00 часа
Ботев (Пловдив) II - Нефтохимик 2:1

1:0 Maртин Христов (38), 1:1 Даниел Георгиев (67), 2:1 Даниел Гичев (85)