Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Националният ни отбор по футбол стартира с победа в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. Селекцията на Петър Хубчев успя да измъкне трите точки при гостуването на Словения, надделявайки с 2:1. В герой за страната ни навръх един от най-светлите ни национални празници - Съединението на Княжество България с Източна Румелия, се превърна Божидар Краев. Атакуващият халф на датския Мидтиланд реализира и двете попадения във вратата на домакините.

Краев първо откри резултата в третата минута, след което беше точен и в 59-ата. До този момент юношата на Левски не се беше разписвал за "А" тима на България.

В 40-ата Миха Зайц изравни за Словения, наказвайки Пламен Илиев. Домакините създадоха много работа на българския страж, особено второто полувреме, когато положенията пред вратата му се редуваха едно след друго. Момчетата на Петър Хубчев обаче се бориха храбро и съумяха да изкопчат трите точки. Така България стартира успешно в Лигата на нациите. В неделя от 19:00 часа на "Васил Левски" предстои втората среща - домакинство на Норвегия, който тази вечер победи Кипър с 2:0.

Това е трета поредна победа за България срещу Словения в трите изиграни срещи до момента.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

При гостуването в Любляна "лъвовете" се радваха на мощна подкрепа от трибуните. Българските фенове надвикваха домакините през по-голямата част от мача. В ложата пък бяха президентът на УЕФА Александър Чеферин, който подкрепяше сънародниците си, а компания му правеше Борислав Михайлов.

Двубоят започна отлично за избраниците на Хубчев. Не бяха изминали и три минути, когато България поведе. Краев получи отлично подаване от Кирил Десподов и с мощен изстрел от дистанция прониза Вид Белец, пращайки топката в долния му десен ъгъл - 0:1. В 27-ата капитанът Ивелин Попов отправи неточен удар, а в 35-ата Краев пропусна добър шанс. Така се стигна до 40-ата минута, когато словенците изравниха. Миха Зайц реализира с глава, след като не беше опазен от Георги Костадинов и Божидар Чорбаджийски пред Пламен Илиев - 1:1. Изравнителното попадение дойде с първия точен удар в българската врата.

В началото на второто полувреме Хубчев пусна дебютанта Ангел Лясков. Защитникът на ЦСКА замени получилия контузия Васил Божиков.

В 52-ата минута Пламен Илиев не позволи на словенците да поведат, спасявайки с отличен рефлекс. Стражът изби с една ръка в корнер удар на Ясмин Къртич. Славчев и Кърхин получиха картони, а родните национали започнаха отново да играят в по-предни позиции. Находчивите действия на нашите дадоха резултат в 59-ата минута, когато Краев вкара втори гол. Ивелин Попов изведе халфа на Мидтиланд, прехвърляйки словенската защита. Стражът Вид Белец подгони топката, и дори стигна първи до нея, но не успя да я улови, Краев го притисна, отне му я и само остана да я довкара в опразнената врата - 1:2.

След това обаче "лъвовете" позволиха на съперника да ги надиграва и само късметът и отличните намеси на Пламен Илиев запазиха крехкия аванс на България.

В 66-ата минута като резерва за домакините влезе бившият голмайстор на Лудогорец Роман Безяк. Опитният нападател на два пъти обстрелва Пламен Илиев, но без успех.

В 76-ата минута българският вратар блесна с нова решителна намеса. Наложи се Илиев да излиза извън наказателното си поле и да пресреща Tим Матавж, откъснал се сам срещу него, след като беше изпуснат от отбраната. Българският вратар успя да изчисти топката, но само секунди по-късно отново трябваше да се намесва и да спасява.

До края домакините пропиляха още няколко шанса, а за България в игра влезе още един дебютант - Иван Горанов. Капитанът на Левски замени Тодор Неделев в 82-ата минута и доигра срещата.

УЕФА ЛИГА НА НАЦИИТЕ - ГРУПИ И ПРОГРАМА

СЛОВЕНИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:2
0:1 Божидар Краев (3), 1:1 Миха Зайц (40), 1:2 Божидар Краев (59)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
3  ГООООЛ! БЪЛГАРИЯ повежда в резултата - 0:1! Божидар Краев получи отлично подаване от Кирил Десподов и с мощен изстрел от дистанция прониза стража на Словения Вид Белец, пращайки топката в долния му десен ъгъл, като преди да влети в мрежата се отклони леко в гредата.
* За футболиста на датския Мидтиланд това е първи гол за "А" тима на България.
8 - Далечен удар на Ивелин Попов не затруднява Белец.
14  Жълт картон за Десподов, който загуби топката в атака и фаулира в гръб Нейч Скубич.
25 - Удар на Шпорар към българската врата, неточно изпълнение.
27  Избраниците на Хубчев организираха контраатака, при която Краев опита подаване към Ивелин Попов в наказателното поле на Словения, но неточно и опасността пред вратата на домакините отмина.
35 - Краев пропусна добър шанс, след като получи подаване вдясно в наказателното поле на домакините, но се забави с изстрела, който беше блокиран от съперник.
37 - Опасна атака на словенците е спряна с решителна намеса на Николай Бодуров.
40  ГОЛ! Словения изравни чрез Миха Зайц, който реализира с глава, след като не беше опазен от Георги Костадинов и Божидар Чорбаджийски пред вратаря Пламен Илиев.
45 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Петър Хубчев извършва първа смяна. Младият защитник на ЦСКА Ангел Лясков влиза на мястото на Васил Божиков. За бранителя на "армейците" това е дебют за "А" тима на България.
50  Жълт картон за Симеон Славчев, който фаулира противник и спира атака на домакините.
53  Oтлична намеса на Пламен Илиев след удар на Ясмин Куртич.
59  ГООООЛ! Краев с втори гол - 1:2! Капитанът Ивелин Попов изведе халфа на Мидтиланд, прехвърляйки словенската защита. Стражът на Словения Вид Белец подгони топката, и дори стигна първи до нея, но не успя да я улови, Краев го притисна, отне му я и само остана да я довкара в опразнената врата.
65 - Домакините пропуснаха да изравнят, Пламен Илиев улови топката.
66  Бившият голмайстор на Лудогорец Роман Безяк влиза в игра за домакините. Рене Кърхин напуска терена.
68  Далечен удар на Симеон Славчев, топката прелетя на сантиметри над напречната греда.
72  Авторът на два гола за България тази вечер Божидар Краев е сменен от Мартин Райнов.
73  Словенците претендират за дузпа, Шпорар падна в наказателното поле на България, претендирайки за фаул на Лясков. Съдията Давиде Маса е безмълвен.
75 - Пропуск на Тим Матавж, който преди секудни влезе в игра.
76  Решителна намеса на Пламен Илиев, който се наложи да излиза извън наказателното поле и да пресреща Tим Матавж, откъснал се сам срещу него, след като беше изпуснат от отбраната. Българският вратар успя да изчисти топката.
82  Иван Горанов влиза в игра, записвайки дебют за "А" тима на България. Тодор Неделев напуска терена.
84 - Удар на Роман Безяк е уловен от Пламен Илиев.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+4  Късметът покрива нашите. Йокич изпълни ъглов удар, на първа греда Матавж с глава продължи топката зад гърба си, а Вербич изскочи, за да засича пред вратарското поле, като Бандаловски самоотвержено изчисти.
90+5 - Край на мача. България победи Словения с 2:1 в първата среща от Лигата на нациите.

Slovenia
СЛОВЕНИЯ: 1.Вид Белец, 2.Нейч Скубич , 5.Алиаж Струна, 17.Миха Мевля, 13.Боян Йокич, 10.Кевин Кампъл (83 7.Амир Дервишевич), 6.Рене Кърхин  (66  11.Роман Безяк), 14.Миха Зайц , 8.Ясмин Куртич, 21.Бенямин Вербич, 19.Андраж Шпорар (73  9.Тим Матавж)
Селекционер: Томаж Кавчич

Bulgaria
БЪЛГАРИЯ23.Пламен Илиев, 11.Иван Бандаловски, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Николай Бодуров, 15.Васил Божиков (46  21.Ангел Лясков), 6.Симеон Славчев , 7.Георги Костадинов, 8.Тодор Неделев (82  17.Иван Горанов), 19.Кирил Десподов , 12.Божидар Краев   (72  20.Мартин Райнов), 10.Ивелин Попов
Резерви: 1.Мартин Луков, 13.Благой Макенджиев, 2.Страхил Попов, 17.Иван Горанов, 21.Ангел Лясков, 3.Александър Цветков, 14.Кристиян Малинов, 20.Мартин Райнов, 18.Галин Иванов, 16.Светослав Ковачев, 22.Борислав Цонев, 9.Радослав Василев
Селекционер: Петър Хубчев

Любляна, „Стожице“
Съдия: Давиде Маса (Италия)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия