Левски записа нова загуба в родното първенство. "Сините" отстъпиха с 1:2 като гост на Берое и записаха шесто поражение в последните си осем мача в елита.

Алиун Фал се разписа на два пъти във вратата на "сините", а главен виновник и за двете попадения бе Тома Даске. За Левски точен бе Паулиньо.

Тимът на Славиша Стоянович започна активно срещата, а Найджъл Робърта бе близо до гол, но решително се намеси бранител на Берое. Домакините откриха резултата в 26-ата минута.  Тома Даске направи непростима грешка в опит да изчисти топката. Той я подари на играч на Берое, който веднага центрира към Фал, а нападателят с глава прониза Михайлов.

След 10 минута Левски стигна до изравняване. Робърта влезе отдясно и центрира остро към Паулиньо. Ганев не успя да пресече топката и топката се отби в краката на Паулиньо. Илиас Хасани опита да я изчисти, но не успя и резултатът бе изравнен​.

В заключителните минути на първата част Станислав Иванов имаше отлична възможност да вкара гол, но ударът му бе блокиран от Ганев.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

В началните минути на второто полувреме Илиас Хасани получи центриране и вкара с ръка топката във вратата на Левски! Играчите на "сините" протестираха, но попадението първоначално бе признато. Последва консултация между съдии и в крайна сметка голът бе отменен.

Берое все пак стигна до гол и успех в 63-ата минута. Фуртадо намери отлично напълно непокрития от Даске Алиун Фал, който от близка дистанция не сбърка и прати топката във вратата на Левски за крайното 2:1.

До края столичани не успяха да осъществат дори лек натиск и логично си тръгнаха от Стара Загора със загуба.

Левски е на незавидното 11-о място с 14 точки, докато Берое е на шеста позиция с 21.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Берое - Левски 2:1
1:0 Алиун Фал (26). 1:1 Паулиньо (38), 2:1 Алиун Фал (63)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
16- Орлин Старокин шутира с левия крак в наказателното поле на Берое, но Ганев блокира топката. Найджъл Робърта опита да стреля, но бранител отново блокира удара му и предотврати голяма опасност
26- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Тома Даске направи непростима грешка в опит да изчисти топката. Той я подари на играч на Берое, който веднага центрира към Фал, а нападателят с глава прониза Михайлов!
30- Макута стреля много добре от фаула, но топката профуча край десния страничен стълб на Михайлов
38- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Робърта влезе отдясно и центрира остро към Паулиньо. Ганев не успя да пресече топката и топката се отби в краката на Паулиньо. Илиас Хасани опита да я изчисти, но не успя и резултатът бе изравнен​
42- Станислав Иванов и Паулиньо комбинираха отлично, а младият национал стреля, но Ганев изби удара му
45- Край на първото полувреме
_______________
46- Начало на второто полувреме
49- Отменен гол! Илиас Хасани получи центриране и вкара с ръка топката във вратата на Левски! Играчите на "сините" протестираха, но попадението първоначално бе признато. Последва консултация между съдии и в крайна сметка голът бе отменен.
63- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Фуртадо намери отлично напълно непокрития Алиун Фал, който от близка дистанция не сбърка и прати топката във вратата на Левски!
80- Нищо интересно на терена
90- Край на мача

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (46-27. Крум Стоянов), 9. Кукула (64-22. Октавио), 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев
Резерви: 1. Християн Василев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 21. Кийлън Лебон, 22. Октавио, 27. Крум Стоянов, 29. Еривалдо
Треньор: Димитър Димитров

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов (78-22. Патрик-Габриел Галчев), 7. Паулиньо (66-18. Насиру Мохамед), 17. Найджъл Робърта, 28. Тома Даске, 66. Орлин Старокин, 77. Илия Юруков (78-45. Илия Димитров), 99. Станислав Иванов (71-11. Здрaвко Димитров)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 11. Здрaвко Димитров, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов
Треньор: Славиша Стоянович

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация