Легендарният Христо Стоичков е един от тримата номинирани за треньор номер 1 на сезона в ЮАР. Българската звезда класира местния Мамелъди Съндаунс на второ място в приключилото първенство, след като пое отбора от девета позиция в крайното класиране през сезон 2008-2009 година. Това класиране дава право на Мамелъди на участие в Африканската Шампионска лига.

Другите двама номинирани треньори са Гейвин Хънт, извел абсолютния хегемон в местния шампионат Супер Спорт до трета поредна титла, и Абубакар Соломонс (Сантос).

Футболни капацитети от федерацията на ЮАР са определили номинациите, а победителите ще бъдат оповестени на 23 май. Както е известно, Стоичков подаде оставка само преди няколко дни, след което се развихриха страхотни скандали. Камата ще бъде изслушан от Дисциплинарната комисия към местната федерация и може да отнесе наказание заради нападките за корупция в ръководството на футбола./БЛИЦ