Юношеският национален отбор на България (до 17 години) направи втори пореден добър мач срещу Испания. Двата тима завършиха при равенство 0:0 в контрола, която се игра на стадион “Христо Ботев” в Благоевград. Преди няколко дни гостите от Испания спечелиха първата проверка с минималното 1:0.

Българският национален отбор се готви за Елитния квалификационен кръг за място на Европейското първенство. Нашите таланти, родени през 1995 година, са в една група с Германия, Португалия и Турция. Мачовете ще се играят от 20-и до 25 март в Германия. За европейските финали в тази възраст се класира само победителят в групата. Селекционер на тази възраст е Александър Димитров.

В днешната проверка гостите от Испания отново играха малко по-добре и създадоха повече положения, но не успяха да преодолеят двамата вратари, на които разчита Александър Димитров – Георги Китанов и Александър Любенов. През първата част Иван Калеро и Маркос Лехос Палео (Реал Мадрид) пропуснаха добри възможности да отбележат. В 33-ата минута юношата на “Левски” Радослав Цонев опита далечен удар, но прати топката в аут.

През втората част отново талантът от школата на Реал Мадрид Лехос Палео се отличи с представянето си. В 46-ата минута той имаше на два пъти шанс да открие резултата, но първо вратарят Любенов се намеси, а при добавката испанецът би в аут.

България (17) - Испания (17) 0:0

България:
1.Георги Китанов (Черно море) (40 – Александър Любенов (“Левски”), 2.Денислав Мицаков (Литекс) (47 – Михаил Захариев (“Левски”), 3.Мики Илиев, 4.Мики Орачев (“Левски”), 5.Петър Чобанов (Спартак Пловдив), 7.Стивън Петков (“Левски”) (69 – Кирил Десподов (Литекс), 6.Михаил Орачев (Черноморец), 9.Георги Минчев (Литекс) (57 – 11.Александър Василев (Чавдар Етрополе), 10.Деянов (65 – 8.Анжело Йорданов (Чавдар Етрополе), 14.Радослав Цонев (“Левски”), 17.Милчо Ангелов (Черноморец Бургас)
Неизползвани резерви: 15.Пламен Гълъбов (Литекс), 19.Кичев