ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Берое срази Септември (София) с 2:0 в Стара Загора в мач от първия кръг на плейофната фаза в групата на отборите, борещи се да не изпаднат от елитната efbet Лига. Домакините бяха без двама от ключовите си футболисти в нападение – Калоян Кръстев и Вини Трибуле, но направиха голяма крачка към спасението с голове на Тонислав Йорданов (28-дузпа) и Уерди Мара (62). Красимир Балъков пък записа втора поредна загуба начело на застрашените от изпадане столичани.

След спокойно начало в 15-ата минута Густаво Каскардо от домакините бе принудително заменен от Спас Георгиев заради травма в десния прасец. Пет минути след това Кристиян Пешов намери топката от воле от границата на наказателното поле, но не уцели вратата на Берое. След още пет минути игра Берое получи дузпа за игра с ръка на Асен Георгиев и в 28-ата минута Тонислав Йорданов бе точен от бялата точка с мощен шут за 1:0.

Столичани имаха шанс да изравнят в последната минута на първата част, когато Мартин Стоянов бе изведен в наказателното поле и нанесе силен удар към близкия ъгъл, но не уцели вратата.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

И след почивката по подобие на първата част гостите започнаха по-активно, а в 56-ата минута отправиха и първия си точен удар чрез Влатко Стояновски, но Иван Караджов спаси. Шест минути по-късно домакините удвоиха аванса си, след като влезлият като резерва Уерди Мара се възползва от асистенция Симеон Мечев и с първото си докосване бе точен за 2:0.

В 77-ата минута Уерди Мара се пробва да вкара втори гол в мача, но ударът му от границата на наказателното поле не намери очертанията на вратата. До края на мача тимът от Стара Загора задържа комфортния си аванс и спечели важни три точки.

След победата заралии направиха голяма крачка към спасението, оглавявайки тази група 30 точки, докато момчетата на Краси Балъков са предпоследни с 22 пункта и са застрашени от изпадане.

БЕРОЕ – СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 2:0
1:0 Тонислав Йорданов (28-дузпа), 2:0 Уерди Мара (62)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на мача.
5 - Шейтанов прати топката дълбоко в полето на Берое, но вратарят Караджов излезе напред и улови топката.
15 - Густаво Каскардо от домакините е принудително заменен от Спас Георгиев заради травма в десния прасец.
20 - Кристиян Пешов намери топката от воле от границата на наказателното поле, но не уцели вратата на Берое.
25 - ДУЗПА за Берое! Съдията Георги Давидов посочи бялата точка за игра с ръка на Асен Георгиев.
28 - ГОООЛ за Берое! Тонислав Йорданов реализира безапелационно дузпата за 1:0.
31 - Тонислав Йорданов изведе Ромарио Мойс, който залъга противников бранител и стреля, но бе блокиран.
45 - Мартин Стоянов бе изведен добре в наказателното поле и нанесе силен удар към близкия ъгъл, но не успя да уцели вратата на Иван Караджов.
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
54 - Сееркан Юсеин изведе Ромарио в наказателното поле, а румънецът бе блокиран от защитник на Септември и се стигна до корнер.
56 - Йоан Гавраилов се пребори за топката с Бубакар Траоре в наказателното поле, пусна към Влатко Стояновски, който нанесе първия точен удар за Септември, а Караджов спаси.
62 - ГОООЛ за Берое! Васил Василев проби по лявото крило след дълго подаване на Симеон Мечев, намери Уерди Мара, който с първото си докосване в мача реализира за 2:0.
77 - Уерди Мара пое отляво и навлезе към центъра на терена, като опита удар от границата на наказателното поле, но неточно.
85 - Асен Георгиев бе изпуснат от бранителите на Берое и нанесе изстрел, който премина встрани от вратата на Караджов.
87 - Иван Караджов се опита да финтира Атанас Кабов и с късмет успя да запази топката.
90+3 - Край на мача! Берое срази Септември с 2:0 и направи важна крачка към спасението.

Берое: 73. Иван Караджов (К) – 2. Густаво Каскардо (1517. Спас Георгиев), 3. Сана Гомес (464. Бубакар Траоре), 5. Зария Ламбулич , 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски , 8. Серкан Юсеин (6110. Уерди Мара ), 13. Ромарио Мойс (7577. Божидар Пенчев), 16. Симеон Мечев , 19. Васил Василев (7614. Педро Енрике), 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 23. Иван Гошев – 4. Бубакар Траоре, 10. Уерди Мара, 11. Денислав Станчев, 14. Педро Енрике, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Николай Киров

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов – 5. Асен Георгиев (К), 15. Влатко Стояновски (596. Атанас Кабов), 23. Йоан Гавраилов, 20. Красимир Станоев, 16. Кристиян Пешов , 3. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов (5919. Митко Митков), 13. Мартин Николов, 17. Симеон Александров (7626. Константин Чешмеджие), 24. Стефан Милич (778. Александър Тодоров)
Резерви: 1. Иван Василев, 6. Атанас Кабов, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 11. Мартин Ачков, 19. Митко Митков, 25. Себастиан Якубяк, 26. Константин Чешмеджиев
Треньор: Красимир Балъков

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР