"Ботев" (Враца) победи Локомотив (София) с 3:2 в оспорвана контрола, играна в Сандански. Треньорите на двата елитни тима Антони Здравков и Емил Велев дадоха шанс за изява на всичките си налични футболисти.

Отборът от Враца откри резултата в 17-ата минута, когато Иван Коконов наказа Божидар Митрев. В 34-ата "Ботев" удвои преднината си чрез Тихомир Найденов. Бранителят засече с глава центрираната от Илия Илиев топка и я изпрати в мрежата на "железничарите".

Малко преди почивката селекцията на Емил Велев намали резултата. Попадението вкара едно от новите попълнения на Локомотив - Бранимир Костадинов. Любопитното е, че талантливият нападател се разписа във вратата на бившия си тим - 1:2, засичайки с глава центрираната от Димитър Телкийски топка.

През втората част избраниците на Кокала вдигнаха оборотите и стигнаха до изравняване в 60-ата минута. Тогава изстрел на Искрен Писаров рикошира в гърба на играч на "Ботев" и излъга Здравко Чавдаров за 2:2.

Все пак врачани реагираха бързо и успяха да стигнат до победата. В 68-ата минута, при центриране от корнер и след разбъркване Андрей Атанасов оформи крайното 2:3.

Малко по-късно отново той можеше да накаже "железничарите", но ударът му срещна гредата.

За "Ботев" това е втора победа от началото на зимната подготовка. Преди дни селекцията на Тони Здравков се наложи с 2:0 срещу Септември (Симитли). Следващият мач на отбора от Враца е на 26 януари, когато съперник ще бъде Славия.

Локо (Сф) пък в петък мери сили с Пирин (Разлог).

ЛОКО (Сф) - "БОТЕВ" (Враца) 2:3
0:1 Иван Коконов (17), 0:2 Тихомир Найденов (34), 1:2 Бранимир Костадинов (45), 2:2 Искрен Писаров (60), 2:3 Андрей Атанасов (68)

ЛОКО (СФ): Митрев, Дюлгеров, Бранеков, Янев, Н. Николов, Пеев, Борносузов, Трифонов, Телкийски, Бибишков, Костадинов (Галев, Димитров, Велков, Добрев, С. Петров, Павлов, Гаджев, Дафчев, Писаров, Д. Илиев, Петков, Пенев)

"БОТЕВ" (Враца): Митов, Л. Петров, Жайро, Савич, Найденов, Велев, Д. Димитров, И. Илиев, Тонев, Коконов, Борисов (Чавдаров, Куанг, Ванков, Георгиев, Маринов, Валериев, К. Иванов, Н. Христов, Рангелов, Атанасов, Н. Хр. Николов)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА