ЦСКА постигна най-изразителната си победа във "В" група. В мач от 7-ия кръг на първенството на Югозапад избраниците на Христо Янев разбиха с категоричното 8:0 последния в класирането София 2010. Това е най-убедителната победа на "червените" в шампионата до момента.

След нея ЦСКА е лидер с пълен актив от 21 точки и голова разлика 32:0. Момчетата на Бисер Хаздай също не съумяха да вкарат гол във вратата на "армейците". София 2010 всъщност го стори в срещата от квалификациите за Купата на България между двата тима, когато ЦСКА спечели с 4:1 (на 19 август). В първенството на Югозападната "В" група обаче все още никой не е разпечатвал "червената" врата.

Двама играчи на "армейците" се отчетоха с хеттрик за изразителния успех днес - Йордан Йорданов и Костадин Хазуров, а по едно попадение добавиха Самир Аясс и Иво Иванов. Още на почивката домакините имаха убедителен аванс от 6:0, а през втората част зрители на стадион "Българска армия" видяха още само два гола.

В този мач ЦСКА беше без Борис Галчев, който остана извън групата заедно с Ангел Грънчов. В игра пък се завърна излекувалият контузия Александър Бранеков.

През цялото време домакините доминираха и головете във вратата на София 2010 валяха един след друг. В 9-ата минута Самир Аясс откри след подаване на Йордан Йорданов. Последният бе точен в 23-ата и 31-ата минути, за да доведе резултата до класическото 3:0. На Йорданов първо асистира Милен Кикарин, а след това халфът отбеляза второто си попадение с глава. В 37-ата минута Иво Иванов също се разписа - 4:0, откривайки головата си сметка за ЦСКА. До почивката паднаха още попадения. В 42-ата Хазуров направи 5:0, а в последната минута Йорданов оформи хеттрика си след центриране на защитника Кирил Динчев - 6:0.

Хазуров също завърши срещата с три гола на сметката си. Опитният нападател порази мрежата на Стоян Симеонов в 67-ата и 73-ата минута, за да се стигне до крайното 8:0 за ЦСКА.

Мачът по минути - ТУК!

ЦСКА - СОФИЯ 2010 8:0
1:0 Самир Аясс (9), 2:0 Йордан Йорданов (23), 3:0 Йордан Йорданов (31), 4:0 Иво Иванов (37), 5:0 Костадин Хазуров (42), 6:0 Йордан Йорданов (45), 7:0 Костадин Хазуров (67), 8:0 Костадин Хазуров (73)