Вижте как прогнозираха мача Ива Екимова и Краси Аврамов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Славия спечели с 2:1 гостуването си на Септември (София) в първата среща от програмата на 28-ия кръг на Еfbet Лига. Малкото зрители по трибуните на Националния стадион "Васил Левски" видяха три попадения.

Първото от тях беше кървав гол на Тони Тасев. Крилото на Славия откри резултата малко преди почивката, когато отбеляза с глава, но се сблъска с противник и след отворилата му се аркада се наложи да получи медицинска помощ. За второто полувреме Тасев се появи на терена с превързана глава.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

В 76-ата минута появилият се на смяна Владимир Николов удвои аванса на "белите" с първото си попадение за Славия в Efbet Лига. Асистира му друга резерва - Кристиан Добрев. Бившият капитан на младежкия национален отбор Владо Николов не се зарадва при гола, показвайки уважение към бившия си клуб.

До края Септември имаше сили само за почетно попадение, вкара го Кристиян Пешов в 88-ата минута.

С прибавените три точки Славия събра 45 в актива си и се изкачи на шестото място. Отборът на Златомир Загорчич изпревари Локомотив (Пловдив), който има 43 т. преди домакинството си тази вечер на последния Спартак (Варна) (от 20:00 часа).

Загубата е пета поредна за Септември в първенството. Тимът на Светослав Петров продължава да трепери за оставането си в Efbet Лига. Септември е на 13-ото място с 22 точки.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

СЕПТЕМВРИ (Сф) - СЛАВИЯ 1:2
0:1 Тони Тасев (44), 0:2 Владимир Николов (76), 1:2 Кристиан Пешов (88)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
22 - След центриране от десния фланг Симеон Александров се оказа на чиста позиция на далечната греда, но не нацели вратата на Светослав Вуцов.
26 - Димитър Шейтанов спаси далечен удар на Кристиян Стоянов.
29 - Добър шанс за Мартин Петков, който обаче стреля неточно.
44  ГОЛ! Славия откри резултата. Галин Иванов напредна по десния фланг и центрира остро пред Димитър Шейтанов, където връхлитащият Тони Тасев засече с глава и отбеляза, но се сблъска със Стефан Милич и остана да лежи на земята.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+2 - Тасев е с лепенка на дясната вежда, която започна да кърви след сблъсъка му с Милич при отбелязването на гола.
45+5 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
76  ГОЛ! 2:0 за Славия след попадение на Владимир Николов. Петър Чуич сгреши в центъра, Крис Добрев отне топката и напредна към вратата на Септември, след което комбинира с Николов, който преодоля противник и опъна мрежата на Шейтанов.
* Бившият капитан на младежкия национален отбор не се зарадва след попадението, показвайки уважение към бившия си тим.
88  ГОЛ! Септември намали на 1:2. Мартин Петков центрира отдясно, Влатко Стояновски се размина с топката, последва удар на Кристиан Пешов, който се разписа във вратата на Вуцов.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Славия победи Септември с 2:1.

СЕПТЕМВРИ: 21.Димитър Шейтанов,  24. Стефан Милич (60  15.Влатко Стояновски), 5. Асен Георгиев (к) , 26. Константин Чешмеджиев (46  16.Кристиан Пешов ), 13. Мартин Николов (70  11.Мартин Ачков), 10. Димитър Костадинов (50  25.Себастиан Якубяк), 18. Петър Чуич, 20. Красимир Станоев, 14. Мартин Стоянов, 3. Мартин Петков , 17. Симеон Александров (70  9.Валентин Йосков)
Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 9. Валентин Йосков, 15. Влатко Стояновски, 23. Йоан Гаврилов, 16. Кристиян Пешов, 11. Мартин Ачков, 19. Митко Митков, 25. Себастиан Якубяк
Треньор: Светослав Петров

СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов , 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес (90+3  37.Венцислав Керчев), 5. Велко Йеленкович, 71. Кристиян Стоянов (74  17.Ерол Дост), 33. Галин Иванов (к) (74  19. Чунг Нгуен До), 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев  (59  11.Кристиан Добрев), 9. Ахмед Ахмедов (59  10.Владимир Николов )
Резерви: 12. Николай Кръстев, 37. Венцислав Керчев, 10. Владимир Николов, 17. Ерол Дост, 11. Кристиан Добрев, 83. Христо Попадийн, 15. Валентин Петров, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До
Треньор: Златомир Загорчич

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Кристиян Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР