Локомотив (Пловдив) завърши 0:0 с македонския Хоризонт (Турново) в първата си контрола от лятната подготовка. Мачът в Банско изгледа благодетелят на "смърфовете" Константин Динев, а неофициален дебют начело на "черно-белите" направи треньорът Александър Станков.

Спецът даде шанс за изява на всички здрави футболисти, като сред титулярите личаха имената на завърналите се в тима Мартин Камбуров, Здравко Лазаров, както и новите попълнения Руслан Куанг, Асен Георгиев, Перица Иветич и Аласан Н`Дайе.

На вратата започна Йордан Господинов, а пред него централна защитна двойка бяха Мартин Кавдански и Асен Георгиев. Вляво игра босненецът Иветич, а отдясно – Руслан Куанг. Като дефанзивни халфове действаха Даниел Георгиев и Аласан Н‘Дайе, а по десния и левия фланг съответно Георги Стефанов и Станислав Маламов. На върха на атаката бе пуснат Камбуров, а зад него – капитанът Здравко Лазаров.

Първата сериозна опасност дойде в 20-ата минута, когато Стефанов напредна отдясно и центрира в пеналта към Лазаров, но вратарят на македонците Томица Петров стигна първи до топката.

Пет минути по-късно Електричката пусна прехвърлящ пас през центъра към Камбуров, който оставаше сам срещу вратаря, но реферът вдигна засада.

Най-чистото положение за "смърфовете" дойде в 28-ата минута. Лазаров центрира от фаул в малкото наказателно поле, където Кавдански засече с крак, но вратарят на Хоризонт спаси.

В 31-ата Камбуров догони топката до аутлинията и я върна към Маламов. Той центрира остро към Лазаров, който обаче остана под топката и се размина с нея.

В 37-ата минута Локо (Пд) стигна до още едно чисто положение. Маламов изведе Георги Стефанов сам срещу вратаря на Хоризонт, пловдивчанинът го прехвърли, но топката премина високо в аут.

След почивката Александър Станков извърши множество смени, но въпреки това неговите възпитаници стигнаха до три по-сериозни ситуации за отбелязване на гол, но така и не успяха да накажат съперника.

В 71-ата минута Тодор Тимонов изведе Валери Георгиев фронтално срещу вратата, но капитанът ни през второто полувреме шутира с левия крак в аут.

В 87-ата младокът Запрян Запрянов центрира остро отляво към Николай Николов. Той обаче не успя да засече топката и вратарят Димовски я изчисти с крак в корнер.

Последното положение за "черно-белите" бе в 88-ата минута, когато Тимонов пробва директен шут от фаул, но стреля в стената.

Малко преди края на двубоя каращият проби Арчи Фатаки можеше да донесе победата на Локо (Пд). 24-годишният кадър на Тулуза засече с глава центриране на Запрян Запрянов, но вратарят на македонците спаси, избивайки в корнер.

Втората контрола "черно-белите" от лагера в Банско е в петък - срещу Пирин (Гоце Делчев). И тази проверка ще се играе на терена на комплекс "Пири" от 18:00 часа.

ЛОКО (Пд) - ХОРИЗОНТ (Турново, Македония) 0:0

Съставът на Локо (Пд): Йордан Господинов (58-Петър Денчев), Руслан Куанг (66-Атанас Димитров), Асен Георгиев, Мартин Кавдански (66-Христо Стамов), Перица Иветич (46-Николай Николов), Даниел Георгиев (46-Валери Георгиев), Аласан Н’Дайе (66-Димитър Благов), Станислав Маламов (66-Запрян Запрянов), Георги Стефанов (66-Дани Кики), Здравко Лазаров (46-Алберт Фатаки), Мартин Камбуров (46-Тодор Тимонов).