ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Ботев (Пловдив) спечели с 3:1 домакинството си на Пирин (Благоевград) от 18-ия кръг в Еfbet Лига. "Орлетата" изненадващо поведоха на стадион "Христо Ботев", след като Юго Комано се разписа още в 30-ата секунда. Това е най-бързото попадение в родния елит този сезон.

"Канарчетата" успяха да осъществят пълен обрат и да вземат трите точки. Нигериецът Самуел Акере вкара в 22-ата и 47-ата минути, а в добавеното време на срещата точен беше и резервата Мартин Секулич - 3:1.

За Ботев победата е шеста за сезона в Efbet Лига. Отборът на Душан Керкез събра 23 точки и измести Хебър от деветото място. Пирин е на 14-ата позиция с 15 т.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Гостите от Благоевград шокираха Ботев с гол още в 30-ата секунда. Андрей Йорданов центрира в наказателното поле, a Йонас Там не игра добре, след което Атанас Чернев опита да изчисти с шпагат. Топката попадна в краката на Юго Комано, който наказа Ханкич - 0:1.

Домакините се хвърлиха смело напред, преследвайки изравняването. В 22-ата минута капитанът Ивелин Попов подаде на Самуел Акере, който се освободи от защитник и със силен удар реализира в долния десен ъгъл на Максим Ковальов - 1:1.

В 28-ата минута Акере показа чудесна скорост и техника, преодолявайки двама футболисти на Пирин. Нигериецът влезе в наказателното поле и подаде встрани към свободния Антоан Бароан, който стреля от движение, но над вратата. В 36-ата минута Балоянис центрира, а Бароан направи ефектна странична ножица. Малко повече точност му бе необходима, за да сътвори шедьовър.

Още във втората минута след началото на второто полувреме Ботев стигна до пълен обрат. Акере проби по десния фланг, надбяга защитата и стреля силно, а Ковальов не успя да се намеси по най-добрия начин и отново се наложи да вади топката от мрежата си - 2:1.

В 58-ата минута Ивелин Попов подаде с пета през краката на Венци Бенгюзов, топката попадна в Уме Емануел, който стреля в аут. Още в следващата атака далечен шут на Джеймс Ето'о премина покрай вратата.

В 78-ата минута Станислав Костов пропусна да вкара на бившия си отбор. Нападателят на Пирин не засече по най-добрия начин центриране от десния фланг и от близка дистанция стреля право в Ханкич.

В добавеното време резервата Мартин Секулич оформи крайното 3:1. Нападателят пресече подаване на Дмитро Семенив към негов съотборник в наказателното поле, овладя и със силен удар от малък ъгъл не остави шансове на Ковальов.

БОТЕВ (Пд) - ПИРИН 3:1
0:1 Юго Комано (1), 1:1 Самуел Акере (22), 2:1 Самуел Акере (47), 3:1 Mартин Секулич (90+2)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
1  ГОЛ! Пирин поведе още преди да е изминала една минута. В 30-ата секунда точен беше Юго Комано. Андрей Йорданов центрира в наказателното поле на Ботев, Йонас Там не успя да изчисти топката. След това и Атанас Чернев не съумя да я избие, а я прати в краката на Комано, който отблизо отбеляза в опразнената врата.
22
 ГОЛ! Ботев изравни - 1:1. Ивелин Попов подаде на Самуел Акере, който се освободи от защитник и със силен удар реализира в долния десен ъгъл на Максим Ковальов.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
47  ГОЛ! Домакините осъществиха обрат - 2:1. Ивелин Попов пусна пас към Самуел Акере отдясно в наказателното поле, нигериецът пое топката, изпревари Мартин Бачев и от малък ъгъл преодоля Ковальов за втори път.
90+2  ГОЛ! Появилият се като резерва Мартин Секулич прави 3:1 за Ботев. Хърватинът пресече подаване на Дмитро Семенив към негов съотборник и се разписа със силен удар от малък ъгъл.
90+5 - Край на мача. Ботев победи Пирин с 3:1.

БOTEВ (Пловдив): 1.Хидайет Ханкич, 5.Йонас Там , 6.Дилан Мартенс (72  21.Toчукву Ннади), 15.Джеймс Ето'о , 16.Самуел Акере  (82 17.Николай Минков), 28.Янис Карабельов, 31.Уме Емануел (82  14.Фаустас Степонавичюс), 38.Константинос Балоянис, 79.Атанас Чернев, 10.Ивелин Попов (к), 11.Антоан Бароан (88  9.Maртин Секулич
Резерви: 92. Даниел Кайзер, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичюс, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 21. Точукву Ннади, 30. Лъчезар Балтанов, 42. Костадин Татаров, 88. Красиан Колев
Треньор: Душан Керкез

Пирин Благоевград
ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 29.Мартин Бачев,  38.Александър Дюлгеров (к), 6.Андрей Йорданов, 17.Борис Тютюков (65  9.Станислав Костов ), 73.Венцислав Бенгюзов, 20.Аймен Суда, 4.Аюб Абу (83  33.Симеон Александров), 8.Дмитро Семенив , 11.Иван Тасев (90  30.Любомир Тодоров), 19.Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 31. Александър Бучков, 27. Георги Върбанов, 25. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 14. Моду Диане, 33. Симеон Александров, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн
Треньор: Иво Тренчев

Пловдив, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Михаел Павлов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР