ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Драгомир Симеонов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Левски победи Черно море с 2:1 у дома в среща от 33-ия кръг на Efbet лига и си осигури минимум участие в бараж за място в евротурнирите.

Както БЛИЦ писа по-рано, противно на очакванията, на трибуните на "Виваком Арена Георги Аспарухов" не бе сигурният нов наставник на "сините" Саво Милошевич, който взе решение да се прибере в Сърбия.

Срещата започна отлично за варненци и те поведоха в 12-ата минута след грешка на Филип Кръстев и гол на Матеус Машадо (1:0). Левски обаче бързо върна попадението и след само пет минути резултатът бе изравнен след комбинация между Цунами, Уелтън и Рикардиньо, завършена от последния (1:1).

В средата на полувремето "сините" имаха претенции за дузпа, но реферът Георги Кабаков не ги уважи.

Левски пропусна чудесна възможност за обрат до почивката, но удар на Ивелин Попов бе отразен с крак от вратаря на "моряците".

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Опасен удар на Андриан Краев в 56-ата минута бе първата по-сериозна възможност за гол през втората част. Последва слаб удар на Алекс Фернандес към вратата на Пламен Андреев и два по-опасни, дело на Машадо и Фернандес.

Левски успя да поведе в 70-ата минута, а Рикардиньо се разписа за втори път в мача с удар с глава на празна врата (2:1).

Минути по-късно играта бе спряна за малко заради лоша видимост, породена от пиротехника.

В последната минута от продължението Атанас Илиев опита да преодолее Пламен Андреев с бомбен шут от фаул, но стражът внимаваше и изби.

С втората си поредна победа в Шампионската група на efbet Лига Левски остава на четвърто място, но се изравни по точки с ЦСКА 1948, макар с мач повече. Черно море е на пета позиция с 54 след трети пореден двубой без успех.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
0:1 Матеус Машадо (12'), 1:1 Рикардиньо (17'), 2:1 Рикардиньо (70')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
12'  ГОООООЛ за Черно море! Даниел Димов отне топката от Филип Кръстев, подаде я към Матеус Машада, който преодоля Андреев за 1:0.
17'  ГОООООЛ за Левски! Цунами изведе отлично Уелтън отляво, а центрирането му бе завършено майсторски от Рикардиньо.
21' Влатко Дробаров засече центриране на Алекс Фернандес от корнер, но топката минава над вратата на Левски.
22'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Роналдо и Рикардиньо паднаха в рамките на секунди в наказателното поле на Черно море, но реферът Георги Кабаков даде знак играта да продължи.
45+1'  Шанс за Левски! Уелтън проби и подаде към Ивелин Попов, той стреля към вратата, но Иван Дюлгеров изби с крак от от голлинията.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
56' Андриан Краев праща истинска бомба към вратата на гостите, където Дюлгеров улови, макар и от втори опит.
58' Мазир Сула получи добра топка в наказателното поле и веднага стреля, но ударът му бе блокиран от Цунами. При добавката пък Алекс Фернандес стреля слабо и неточно.
64'  Мазир Сула направи отличен рейд през центъра, който завърши с комбинация към Матеус Машадо. Бразилецът се обърна светкавично и отправи удар, който премина в близост до лявата странична греда на Андреев.
69  Василев намери Алекс Фернандес на далечната греда, той финтира съперник и стреля, но над вратата.
70'  ГООООЛ за Левски! Вратарят на Черно море не се намеси добре при центриране, топката попадна у Рикардиньо, който с глава я насочи към опразнената врата.
73' Играта е спряна заради димна завеса от пиротехниката в сектора с крайни фенове на Левски.
90+6'  Фаул пред вратата на Левски! Страховит удар на Атанас Илиев, но Пламен Андреев спаси.
90+7' Край на мача.

Левски София ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап , 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо (90 11. Джавад Ел Джемили) , 10. Ивелин Попов (70 14. Илиян Стефанов) , 17. Уелтон (90+4 20. Асен Чандъров)  – 9. Рикардиньо   (90+4 50. Кристиан Димитров)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 88. Марин Петков
Треньор: Елин Топузаков

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров  – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров , 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов (46  23. Едгар Пашеко), 71. Васил Панайотов (74 9. Атанас Илиев) , 27. Даниел Димов (К) , 8. Мазир Сула, 19. Александър Василев , 11. Алекс Фернандес (74 10. Велислав Василев) , 7. Матеус Машадо
Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 32. Мартин Дичев, 35. Арлинд Дакай, 77. Стефан Велев, 86. Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Съдия: Георги Кабаков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР