ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Вижте прогнозите на Влади Въргала и Атанас Зафиров за крайния резултат от мача!

Пирин (Благоевград) изненадващо победи с 2:1 ЦСКА 1948 в среща от 17-ия кръг на Еfbet Лига. Възпитаниците на Иво Тренчев постигнаха обрат, като в герой се превърна добре познатият французин Аймен Суда, който вкара и двете попадения във вратата на Даниел Наумов. За 30-годишния бивш нападател на Локомотив (Горна Оряховица) и Локомотив (Пловдив) това са първи голове за Пирин в официален мач.

За ЦСКА 1948 се разписа резервата Бирсент Карагарен, който вкара с добавка след пропусната от Ивайло Чочев дузпа в началото на втората част.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

В 21-ата минута Даниел Наумов беше поставен под напрежение. Венцислав Бенгюзов се размина с куриозен гол. Наумов изчисти топката с глава далеч от голлинията, след което халфът стреля към празната врата, но за късмет на стража и гостите топката - на сантиметри покрай целта.

Малко по-късно добра акция на ЦСКА 1948 беше завършена със слаб удар на Ивайло Чочев. В 37-ата минута капитанът на "червените" отново шутира към Максим Ковальов, но отново без успех. След това Чочев получи трета възможност в наказателното поле на "орлетата", но се засуети и не успя да стреля.

В 54-ата минута Емил Ценов вкара гол отблизо, но попадението беше отменено заради засада. Ситуацията беше прегледана с ВАР, като съдиите отбелязаха докосване на Чочев преди топката да попадне у Ценов.

След три минути реферът Мартин Великов посочи бялата точка пред вратата на Пирин. Националът Георги Русев нахлу в наказателното поле и беше съборен от Венцислав Бенгюзов. Зад топката застана Чочев, който стреля в левия ъгъл, но Ковальов изби. Бирсент Карагарен обаче мушна топката в мрежата с добавка - 1:0 за гостите. Ситуацията беше прегледана обстойно с ВАР заради претенции на домакините, че Карагарен е влязъл в наказателното поле преди изпълнението на Чочев. Реферът Мартин Великов потвърди попадението и "червените" ликуваха, повеждайки в резултата.

В 68-ата минута Пирин изравни - 1:1. Юго Комано центрира отдясно, Даниел Наумов спря топката с една ръка, но тя попадна на Аймен Суда, който с глава я прати в мрежата на падналия на земята вратар.

Пълният обрат за домакините стана факт в 87-ата минута. Французинът Суда завърши по отличен начин атака на "бяло-зелените", започнала след грешка на Карагарен в близост до тъчлинията. Суда получи пас отляво, навлезе в наказателното поле и реализира в близкия ъгъл на Наумов - 2:1. Попадението беше гледано обстойно с ВАР, като претенциите на "червените" бяха, че Суда си е помогнал с ръка, но съдиите не уважиха искането им.

В последната минута на редовното време Георги Русев се размина на сантиметри с гола.

След победата Пирин събра 15 точки и заема 14-ото място. ЦСКА 1948 е шести с 26 т.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2023/2024

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ПИРИН - ЦСКА 1948 2:1
0:1 Бирсент Карагарен (58), 1:1 Аймен Суда (68), 2:1 Аймен Суда (86)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
21 - Даниел Наумов излезе неразчетено, Венцислав Бенгюзов опита да го изненада с удар от над 30 метра, топката прелетя много близо до вратата.
23  Принудителна смяна за ЦСКА 1948. Педриньо получи контузия и излезе, в игра се появи Бирсент Карагерен.
28 - Наумов спаси изстрел на Аймен Суда.
37 - Карагарен подаде на непокрития Ивайло Чочев на точката на дузпата, той обаче не успя да уцели вратата.
40 - Нов шанс за Чочев, този път Бенгюзов изчисти от голлинията.
44 - Аймен Суда беше изпуснат от защитата на "червените", Наумов отново игра отлично и спаси.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
54   ОТМЕНЕН ГОЛ! Емил Ценов реализира във вратата на Пирин, но след преглед с ВАР попадението беше отменено заради засада.
57  ДУЗПА! Георги Русев получи извеждащо подаване и нахлу опасно в наказателното поле на Пирин, преодолявайки Дюлгеров, след което Венцислав Бенгюзов го фаулира и последва дузпа за гостите.
58   ГОЛ! Максим Ковальов спаси удара на Чочев от бялата точка, а Карагарен се разписа с добавка.
61
 Попадението е потвърдено, ЦСКА 1948 повежда с 1:0.
68  ГОЛ! Пирин изравни 1:1. Юго Комано направи чудесен пробив, стреля, Наумов не успя да се намеси по най-добрия начин, което даде възможност на Аймен Суда да реализира от чиста позиция.
86
 ГОЛ! Обрат за домакините след нов гол на Аймен Суда - 2:1. Андрей Йорданов отне топката от противник, продължи към Юго Комано, който отклони към Суда, а той реализира в близкия ъгъл.
90+6 - Край на мача. Пирин успя да победи ЦСКА 1948 с 2:1.

Пирин Благоевград
ПИРИН: 12.Максим Ковальов, 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров (к), 6. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 83. Христо Попадийн, 19. Юго Комано, 17. Борис Тютюков , 11. Иван Тасев, 20.Аймен Суда  , 8. Дмитро Семенив
Резерви: 1. Марио Кирев, 7. Владимир Медвед, 27. Георги Върбанов, 25. Илиан Костов, 18. Велислав Минков, 31. Александър Бучков, 30. Любомир Тодоров, 33. Симеон Александров, 9. Станислав Костов
Треньор: Иво Тренчев

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 5. Елитон, 15. Симеон Василев , 24.Ерденис Гурища, 23.Емил Виячки, 28.Неделко Пишчевич , 21. Емил Ценов, 8.Педриньо (23  11.Бирсент Карагарен ), 10. Георги Русе,  99. Радослав Кирилов, 18. Ивайло Чочев (к)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 7. Талис Кантанхеде, 11. Бирсент Карагарен, 26. Аерон Зинга, 16. Мартин Атанасов, 17. Никола Илиев, 91. Райън Бидунга, 87. Симеон Петров, 6. Стив Фуртадо
Треньор: Николай Панайотов

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Мартин Великов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР