Ботев (Враца) се наложи с 3:0 срещу втородивизионния Литекс в контрола, която се игра във Враца. Очакваният в Левски Валери Божинов влезе на смяна и се поразкърши през второто полувреме.

Звездата се включи добре и осезаемо раздвижи играта на своя тим в предни позиции. Това даде резултат, защото именно след почивката паднаха и трите гола. Toчни за тима на Сашо Ангелов бяха Петър Атанасов в 67-ата минута, Дани Апостолов в 79-ата и Георги Вълчев в 85-ата.

За Литекс дебют записа футболист от Руанда - Фитина Омборенга, за когото БЛИЦ вече разкри, че ако покаже качества с екипа на "оранжевите", ще премине в ЦСКА. Въпросният футболист е играл под ръководството на Люпко Петрович в АПР. Настоящият консултант в ЦСКА изведе този отбор до шампионската титла на Руанда.

Съставът на Ботев (Враца): Красимир Костов, Тревор Елхи, Мариян Иванов, Венцислав Керчев, Андреас Васев, Ивайло Михайлов, Даниел Гаджев, Емил Стоев, Антон Огнянов, Даниел Генов, Валери Домовчийски