"Левски" постигна втора победа над Славия в рамките на няколко дни. Дубълът на клуба от "Герена" надви "белите" с 3:1, след като в неделя вечер "сините" спечелиха с 2:0 за "А" група.

Срещата от първенството при U21 се игра на един от изкуствените терени на стадион „Славия“. Головете за "Левски" реализираха Антон Огнянов - в 7-ата минута, Илия Димитров от дузпа малко преди почивката, както и защитникът Пламен Димов. Точен за Славия беше Емил Стоев.

За "Левски" на терена беше Мирослав Иванов, който дълго време лекуваше контузия и използва този мач, за да натрупа игрова практика.

В класирането при дублиращите отбори "сините" са осми с 10 точки, Славия има 11, а на върха с по 14 са Лудогорец и Хасково. Третият Литекс има 13 точки.