Левски победи ЦСКА с 2:0 в 123-ото издание на дербито и вече е само на една точка зад “червените”. Головете за “сините” реализираха Георги Христов и Зе Суарес, а това бе първа победа за Левски над “червените” от лятото на 2007 година. Съдията Стефан Спасов изгони Удоджи в 71-ата минута, като спести втори жълт и респективно червен картон за Веселин Минев.

Поражението бе първо за ЦСКА след 10 поредни победи през пролетта. Георги Иванов и Христо Йовов се появиха в титулярния състав на “сините”, но и двамата напуснаха преждевременно заради контузии. Гонзо получи травма в 12-ата минута и бе заменен, а Йовов излезе в 28-ата минута.

Шампионите започнаха много добре двубоя и имаха превес до 10-ата минута. Именно само в тези 10 минути възпитаниците на Любо Пенев показаха някакво що годе добро лице и до края на мача бяха трагични. В 4-ата минута Руи Мигел стреля, но Митрев улови, а две минути по-късно отново португалецът шутира, но покрай вратата. В 7-ата минута Саидходжа стреля от малък ъгъл, топката се търкулна по голлинията, но бе изчистена от играч на Левски.

В 8-ата минута Руи Мигел стреля с глава, след като бе оставен сам около точката за изпълнение на дузпа, но топката мина покрай вратата. До тук бяха възможностите за ЦСКА, след което Левски взе нещата в свои ръце. След двете принудителни смени, които изкараха извън игра Гонзо и Йовов, “сините” заиграха много по-добре. В 21-ата минута Тасевски стреля от границата на наказателното поле, но Иван Иванов протегна крак и изби. В 36-ата минута Зе Суарес проби хубаво отдясно, центрира, Сърмов прескочи топката, тя попадна в Георги Христов, който от около точката за изпълнение на дузпа с лек удар по земя я прати в мрежата на Ивайло Петров. В 39-ата минута пак Георги Христов стреля с глава, а вратарят на ЦСКА само изгледа как топката мина покрай вратата.

През второто полувреме “армейците” пак започнаха по-добре. Удоджи стреля с глава в 47-ата минута, но резервният вратар на Левски Митрев спаси, след което пак Удоджи би, но пак стражът изби. В 55-ата минута влезлият като резерва Данчо Тодоров центрира, Иван Иванов стреля с глава, но топката мина покрай вратата.

В 59-ата минута защитата на ЦСКА за пореден път проспа атака на Левски, Тасевски изведе Зе Суарес отдясно в наказателното поле и бразилецът прати топката във вратата на шампионите за крайното 2:0. В 71-ата минута съдията Стефан Спасов изгони с директен червен картон Удоджи от ЦСКА за сблъсък с Веселин Минев. Първо играчът на Левски извърши фаул срещу нигериеца, който не даваше топката на Удоджи. Футболистът на "червените" я взе от ръцете на Минев и го бутна, играчът на Левски леко преигра и падна на земята, след което последва червен картон за Удоджи. До края на двубоя ЦСКА не направи нищо интересно и не застраши по никакъв начин вратата на Левски./БЛИЦ