Черноморец и новакът в “А” група Академик (София) направиха 0:0 в мач от 1-ия кръг на “А” група. Столичните “студенти” сериозно удариха по евроамбициите на мениджъра на бургазлии Красимир Балъков. Преди началото на сезона Бала категорично заяви, че Черноморец ще се бори за място, даващо право на участие в евротурнирите, но още в първия кръг дойде издънка срещу един от новаците, които се връщат в елита след повече от 25 години. Още по-лошото за “акулите” бе, че гостите от Академик пристигнаха край морето с осакатен състав. Треньорът бе записал едва четири резерви, една от които вторият вратар. Всички останали бяха контузени, наказани или все още без картотеки.

Играчите на Черноморец имаха повече шансове да отбележат, задържаха повече топката и атакуваха, но така и не стигнаха до попадение.

В 22-ата минута гостите създадоха първото голово положение. Иван Иванов центрира в наказателното поле, топката прехвърли купа от играчи и облиза десния страничен стълб на вратата, пазена от Борел. В 31-ата минута попадение на Адриан Фернандеш от Черноморец бе отменено правилно заради засада. В 37-ата минута Орлин Старокин центрира, а Георги Андонов от няколко метра срещу вратата стреля в аут.

През второто полувреме домакините отново имаха превес, но защитата на гостите се справи с всички положения. В 57-ата минута Адриан Фернандеш би с глава в аут. Три минути след това нападателят на Черноморец Георги Андонов падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа, но съдията Ивайло Стоянов не показа бялата точка. В 71-ата минута Педриня стреля от пряк свободен удар, топката рикошира, но вратарят на Академик Емил Михайлов спаси. В 81-ата минута капитанът на гостите Аспарух Василев проби отляво, центрира успоредно на голлинията, топката почти се разходи по нея, но нямаше кой да я засече във вратата. Минута след това Педриня отново би към вратата на Академик, но топката излезе в аут. В даденото добавено време нов удар на Педриня отново не намери целта./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЧЕРНОМОРЕЦ - АКАДЕМИК 0:0

Черноморец:
33.Борел, 18.Зайц, 2.Дянков, 4.Хайри, 6.Старокин, 14.Андре, 8.Нуньо (46 - 78.Педриня), 20.Гонсанес (66 - 13.Мартин Тошев), 30.Дос Сантос, 9.Фернандеш (76 - 7.Морис), 77.Андонов

Академик:
33.Михайлов, 4.Редовски (80 - 8.Селимински), 5.Сечков, 9.Будинов, 10.Асп. Василев, 11.Аесс (68 - 22.Троян Радулов), 13.Петков, 14.Любомир Николов, 15.Ивайло Василев, 16.Иван Иванов, 19.Петров (87 - 18.Динчев)