Литекс победи ЦСКА с 2:0 в мач от 27 кръг на "А" група. Двубоят се игра в Ловеч, а два гола заби Данило Асприля (19, 37). След успеха Литекс се изкачи на трето място в класирането с 47 точки, ЦСКА вече е четвърти с 46. Кошмарната серия за "червените" от началото на 2015 година продължава - шеста загуба от общо осем мача и само два равни. Тимът така и не успява да отбележи гол от началото на годината. Литекс надигра по всички показатели ЦСКА, пропусна много чисти голови положения и стигна заслужено до успеха. Единственото спорно положение бе в 27-ата минута, когато не бе зачетено попадение на Стефан Николич заради засада.

Красимир Балъков заложи на Страхил Попов, Рафаел Перез, Божиков и Иван Горанов в защита. В средата на терена играха Петрус Бумал и Кристиян Малинов, по крилата - Асприля и Милчо Ангелов, а един зад друг в нападение Бьорн Йонсен и Пауло Регула.

Галин Иванов изведе Апостол Попов отдясно в защита, Валентин Илиев и Крачунов в центъра, и Кукоч отляво. В средата на терена излязоха Борис Галчев и Петър Витанов, по крилата Тони Силва и Милисавлевич, а в нападение Стефан Николич и Хуан Фелипе.

През първото полувреме Литекс имаше тотално превъзходство и двата гола, които отбеляза, бяха най-малкото. Данило Асприля се подиграваше на няколко пъти със защитата на ЦСКА, а Милчо Ангелов направи два фрапантни пропуска. Още в 3-ата минута Ангелов не успя от голлинията да вкара топката, като му попречи и играч на ЦСКА. В 12-ата минута Пауло Регула би покрай вратата от изгодно положение в наказателното поле. В 19-ата минута логичното се случи и Литекс поведе с 1:0. Вратарят на "армейците" Анатоли Господинов не вкара добре топката от аут, тя стигна до центъра, откъдето домакините организираха контраатака. Асприля получи вдясно в наказателното поле и с мощен шут разстреля Господинов. Вратарят на ЦСКА носи известна вина за попадението, както и Тончи Кукоч, който бе безобразен през първата част. В 27-ата минута съдийската бригада не зачете гол на Стефан Николич от ЦСКА заради спорна засада. От повторенията така и не стана ясно дали нападателят е зад защитата или е бил на една линия с бранителя на "оранжевите". Последваха нови атаки на Асприля, който надиграваше по всички показатели Кукоч и централната двойка бранители на гостите Валентин Илиев и Крачунов. В 34-ата минута Бьорн Йонсен изпусна сам срещу вратаря на ЦСКА. В 37-ата минута Литекс поведе с 2:0. Апостол Попов върна топката с глава към наказателното поле, Крачунов легна на шпагат и не успя да я избие, Асприля преодоля и Господинов и вкара във вратата. В 44-ата минута Милчо Ангелов направи и втория си пропуск за полувремето. Двойката централни защитници на гостите отново действа под всякаква критика, топката мина между тях, попадна в нападателя, който би покрай вратата.

Второто полувреме започна с по-опасен удар на Стефан Николич от ЦСКА, но вратарят на Литекс се справи. В 59-ата минута Данило Асприля за пореден път мина като на парад между цялата защита на ЦСКА. Излезе сам срещу вратаря Господинов и вместо да го разстреля, би от външната страна на мрежата. В 66-ата минута Галин Иванов извърши двойна смяна в ЦСКА - на мястото на Тончи Кукоч влезе Луис Соарес, а вместо Тони Силва се появи Иван Стоянов. Схемата на игра се запази, като на мястото на Кукоч отляво в защита се върна Милисавлевич. Луис Соарес заигра като ляво крило, а отдясно на мястото на Тони Силва започна да действа Иван Стоянов. Красимир Балъков отвърна също с двойна смяна. Треньорът извади Милчо Ангелов и Пауло Регула и пусна Георги Минчев и Кирил Десподов. В следващата минута Галин Иванов пусна втори централен нападател - Аурелиан Жоаким, който смени Петър Витанов. Така ЦСКА заигра с двама тарани и схема 4-4-2. Едва в последните минути отново Николич имаше шанс за нещо по-опасно, но с глава прати топката първо в земята, а след това над вратата на Винисиус Баривиейра.