Борещите се за оцеляване в Efbet Лига Хебър и Спартак (Варна) завършиха 0:0 в последния мач от 20-ия кръг. Двубоят бе по-специален за домакините, тъй като те най-сетне се завърнаха на своя стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. Хебър игра първата част от сезона на “Васил Левски” в София.

Двата тима стартираха равностойно срещата, а първата по-интересна ситуация дойде в 10-ата минута. Виктор Митев пробва да вкара с изстрел от воле, но топката излезе в аут. Футболистите на Димитър Димитров-Херо продължиха да бъдат по-активни, но не успяваха да се възползват максимално от ситуациите и положенията, които създаваха. Хебър също имаше своите шансове, но без да застрашава вратата на португалеца Фигейредо.

В самия край на първата част дойде и най-чистото положение преди почивката. Октай Хамдиев проби отдясно и центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа. Венсан Марсел стреля добре, но Фигейредо показа рефлекс и успя да избие.

В 65-ата минута варненци бяха много близо до гол, но Иван Йорданов удари греда.

В 74-ата минута нападателят на Хебър Ивайло Михайлов фаулира Иван Йорданов и си изкара втори жълт картон. Така във финалните малко повече от 15 минути домакините останаха с 10 души на терена, но все пак удържаха точката.

На няколко пъти Лерой Микелс имаше шансове за гол, но не можа да отбележи.

След ремито Спартак остава последен с 9 точки, а воденият от Владимир Манчев Хебър има 13, с колкото е и Пирин (Благоевград).

Това бе първи мач в елита за "зелените" у дома от 19 май 2001 година, когато завършват наравно 2:2 с Локомотив (София).

ХЕБЪР - СПАРТАК (Варна) 0:0

По-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
10 - Първа интересна ситуация в мача. Виктор Митев засече от воле центриране от корнер на Лерой Микелс, топката прелетя покрай дясната греда на вратата на Хебър.
31 - Първи шанс за Хебър. Мартин Михайлов засече топката с глава, но неточно в аут.
45+1  Отлична възможност за домакините. Октай Хамдиев проби отдясно до аутлинията, подаде топката към дузпата, където Венсан Марсел засече, но Фигейредо със страхотен рефлекс спаси.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
65  ГРЕДА! Иван Йорданов стреля директно от корнер, топката кацна на напречната греда на вратата на домакините.
75  ЧЕРВЕН КАРТОН! Нападателят Ивайло Михайлов е изгонен след втори жълт картон, Хебър остава с човек по-малко.
76 - Пропуск на Лирой Микелс.
83 - Микелс отново пробва мерника си, топката прелетя покрай дясната греда на вратата, пазена от Дебърлиев.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Хебър и Спартак завършиха 0:0.

ХЕБЪР: 1.Петър Дебърлиев, 15.Камен Хаджиев (к), 5.Мартин Михайлов (79  33.Стефан Цонков), 28.Осира Корнел, 99.Архан Исуф, 55.Георги Вълчев , 8.Алехандро Серано, 9.Ивайло Михайлов , 77.Октай Хамдиев (84  3.Богомил Божуркин), 97.Венсан Марсел  (78  19.Mуса Сила), 11.Лорен Марузин (72  10.Марк-Емилио Папазов)
Резерви: 22.Звонимир Микулич, 33.Стефан Цонков, 19.Муса Сила, 27.Роберт Мазан, 3.Богомил Божуркин, 84.Стилиян Тисовски, 7.Стоян Стоичков, 17.Арсенио Валпорт, 10.Марк-Емилио Папазов
Треньор: Владимир Манчев

Спартак Варна
СПАРТАК (Варна): 31.Кристиано Фигейредо, 14.Ромееш Ивей (57  17.Александър Беолусов), 3.Бен Карамоко , 66.Александър Цветков, 11.Виктор Митев , 82.Иван Йорданов, 10.Румен Руменов (к) (76  30.Божидар Васев), 22.Роберто Хименес, 47.Родни Антуи (69  12.Евандро), 7.Лерой Микелс, 23.Жоао Марио (57  27.Денис Баланюк)
Резерви: 21.Иван Дичевски, 25.Пламен Димов, 20.Нейтън Олдър, 6.Луан, 8.Ивайло Климентов, 30.Божидар Васев, 12.Евандро, 27.Денис Баланюк, 17.Александър Беолусов
Треньор: Димитър Димитров

Пазарджик, ст. "Георги Бенковски"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР