Младежкият национален отбор на България завърши със стил и класа европейските квалификации. Момчетата на селекционера Александър Димитров победиха коравия тим на Израел с 1:0 като символични гости. Срещата се игра в унгарския град Дьор от съображения за сигурност.

В герой на мача се превърна Никола Илиев. Нападателят на Ботев (Пд) вкара единственото попадение в 46-ата минута.
Това беше трето поредно попадение на Никола в последните 3 мача на младежките национали.
След предпазливо начало нашите футболисти взеха инициативата, но не можаха да създадат опасности пред съперниковата врата.
В 39-ата минута израелците можеха да открият резултата Ротен Келер проби отляво и центрира остро в пеналта, Лемкин засече топката и би близо до вратата в аут. Само секунди по-късно добра изява имаше Пламен Андреев. Ори Азо бе изпуснат от нашата защита и стреля силно по диагонала с десния крак, стражът на Фейенорд спаси.

Българите нанесоха своя удар веднага след почивката.Никола Илиев овладя отличен пас от Райчев, проби отляво, нахлу в пеналта и простреля безпомощния вратар Зарфати - 1:0 за "лъвовете"!
Израелците след шока направиха опити да стигнат поне до точката, но освен няколко разбърквания пред Андреев, не сполучиха с нищо. В добавеното време Ценов беше надигран във въздуха, и само гредата ни спаси.

България завърши на трето място в групата с 15 точки.. Първи финишира Германия с 26, а на втората позиция е Полша с 22. Косово е четвърти с 12. Следват Естония със 7 и Израел с 3.

ИЗРАЕЛ - БЪЛГАРИЯ 0:1
0:1 Никола Илиев (46)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача
2 - 10 - Предпазливи действия и от двата отбора.
19 - Райчев намира с дълъг пас Никола Илиев по лявото крило. Нападателят влиза в наказателното поле на съперника, но лесно губи топката.
29 -  Каса центрира в пеналта, Пламен Андреев излиза сигурно и лови.
39 - Най-опасното положение до сега в мача! Ротен Келер пробива отляво и центрира остро в пеналта, Лемкин засича топката и бие близо до вратата в аут.
40 - Добра изява на Пламен Андреев! Ори Азо е изпуснат от нашата защита и стреля силно по диагонала с десния крак, стражът на Фейенорд спасява!
45 - Край на първото полувреме.
--------------------
 46 - Начало на второто полувреме.
46 - Гоол за България! Никола Илиев овладява отличен пас от Райчев, пробива отляво, влиза в пеналта и прострелва безпомощния вратар Зарфати - 1:0 за "лъвовете"!
51 - Разбъркване пред Андреев, нашата защита се справя с опасността и топката е изчистена далеч напред.
76 - Многоходова акция на израелците води до центриране към непокрития Азо. След удар с глава от тарана, отразен с лекота от Андреев.
90 +3 - В добавеното време Ценов беше надигран във въздуха, и само гредата ни спаси.
90+4 - Край на мача.

Israel Under 21Израел:  1. Зарфати, 2. Бен Харош, 4. Лемкин, 3. Меламуд, 21. Келер, 16. Лин, 6. Йехошуха (81 - Дюстефелд), 8. Каса, 7. Алмагор (62 - Аяш), 9. Абу Фархи (62 - Зоаб), 22. Азо
Резерви
Селекционер: Ги Лузон

Bulgaria Under 21България: 1. Пламен Андреев, 4. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 18. Атанас Чернев, 16. Димитър Папазов, 20. Кристиян Стоянов (90+3 - Мартин Атанасов), 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов (81 - 3. Мирчев), 7. Роберто Райчев (66 - 17. Мартин Сораков), 13. Борислав Рупанов (66 - 10. Борислав Станков), 10. Никола Илиев.