Арда успя да победи Славия с 1:0 в мач от осмия кръг на Еfbet Лига и се изкачи на третото място с 15 точки, докато "белите" остават с 12 в актива си. Единственото попадение в срещата в Кърджали реализира резервата Иван Тилев в третата минута на добавеното време.

"Белите" само могат да съжаляват, че не взеха поне точка, тъй като на два пъти гредите им попречиха да вкарат. В началото на мача пък съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Славия, но след преглед с ВАР промени решението си.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В Кърджали "белите" трябваше да се справят без опитния халф Галин Иванов, който отпадна от групата заради травма, получена на последната тренировка преди двубоя. Златомир Загорчич не разчита и на Радослав Кирилов. Както е известно, националът беше трансфериран в ЦСКА 1948 и Славия вече трябва да се справя без него.

Срещата започна силно за столичани. В 4-ата минута Иван Минчев стреля от границата на наказателното поле в лявата греда. Ахмед Ахмедов първи стигна до топката и я копна над Анатолий Господинов. Стражът на Арда закачи нападателя с крака и реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Човекът на ВАР - Димо Димов, разглежда ситуацията близо 5 минути и в крайна сметка подсказа на главния съдия, че според него това не е дузпа. Стоянов отиде да изгледа положението и след известен размисъл отмени 11-метровия наказателен удар, вдигайки жълт картон на Ахмедов за симулация.

В 18-ата минута Илия Юруков пробва да изненада Светослав Вуцов с фалцов шут, но стражът на "белите" без проблем улови. Четири минути по-късно двата отбора си размениха по едно положение. Първо Тони Тасев отправи удар от 20 метра, който Господинов улови. Секунди по-късно Арда спечели корнер, а след неговото изпълнение Сако имаше добра възможност да отбележи с глава, но стреля над вратата.

В 32-ата минута Тонислав Йорданов бе близо да открие резултата след пробив на Светослав Ковачев отдясно, но бранител на Славия блокира шута му. Малко преди края на първата част Тасев спечели фаул пред наказателното поле на домакините, Георги Вълчев стреля над напречната греда.

След почивката двата отбора заложиха на по-сигурна игра в отбрана, което се отрази на атаката и положенията драстично намаляха. В 75-ата минута Иван Минчев стреля отдалеч след комбинация с Тасев, а Господинов улови.

В 84-ата минута Кристиан Добрев отправи страхотен изстрел от двайсетина метра, но топката се отби в дясната греда. Последва добавка на Людовик Соарес, Господинов плонжира и изби.

Домакините отговориха със страхотен далечен удар на Тилев, който Вуцов изби в корнер. След изпълнението му топката коварно "кацна" на напречната греда. Така се стигна до 93-ата минута, в която Арда получи право да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Иван Тилев майсторски отбеляза, пронизвайки Вуцов за победата с 1:0.

АРДА - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Иван Тилев (90+3)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача с 10 минути по-късно - в 18:40 часа.
4  ГРЕДА! Иван Минчев стреля от дъгата на наказателното поле, но уцели страничния стълб на вратата, пазена от Анатолий Господинов. След това топката стигна до Ахмед Ахмедов, който се опита да я копне над стража на Арда, но падна на терена след съприкосновение с него. Ивайло Стоянов свири дузпа, която бе дълго преразглеждана, а след това и самият Стоянов отиде да види ситуацията на ВАР монитора и отмени решението си, като вместо това даде жълт картон на Ахмедов за симулация.
32  Решителна намеса на Томбак предотврати гол във вратата на Славия. Лозев и Ковачев разиграха отдясно, а последният подаде към Тонислав Йорданов в наказателното поле. Нападателят успя да елиминира Виячки и отправи удар, но в последния момент Томбак успя да блокира и Арда стигна само до корнер.
45+5 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
75 - Първи точен удар след почивката. Иван Минчев го отправи, Анатолий Господинов улови топката.
84  ГРЕДА! Кристиан Добрев напредна отдясно и стреля, но право в дясната греда. Топката се озова в Соарес, чийто удар беше избит в корнер от Господинов.
89 - Иван Тилев насочи топката в горния десен ъгъл от пряк свободен удар, Вуцов успя да спаси.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3 ГОЛ! 1:0 за Арда. ​Ел Мами Тетах се измъкна от защитата на Славия и беше фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Иван Тилев, който прониза Вуцов за радост на публиката на домакините.
90+5 - Край на мача. Арда победи Славия с 1:0.

Арда
АРДА: 1.Анатолий Господинов, 3.Умар Сако, 6.Пламен Крачунов, 8.Милен Желев, 20.Деян Лозев (78  18.Ласана Н`Диайе), 70.Христо Иванов (69  97.Жозе Едералдо), 77.Илия Юруков, 80.Лъчезар Котев, 10.Светослав Ковачев, 17.Иван Коконов (к) (69  33.Иван Тилев ), 9.Тонислав Йорданов (78  11.Александър Георгиев)
Резерви: 36.Васил Симеонов, 11.Александър Георгиев, 18.Ласана Н’Диайе, 24.Алекс Петков, 26.Ел Мами Тетах, 33.Иван Тилев, 97.Жосе Едералдо
Tреньор: Александър Тунчев

СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак , 23.Емил Виячки, 55.Константин Чешмеджиев, 4.Людовик Соарес, 93.Кемело Нгуена, 77.Георги Вълчев (к), 73.Иван Минчев (79  17.Ерол Дост), 88.Тони Тасев, 8.Емил Стоев (66  11.Кристиан Добрев), 9.Ахмед Ахмедов
Резерви: 1.Георги Петков, 37.Венцислав Керчев, 22.Дарко Тасевски, 17.Ерол Дост, 11.Кристиан Добрев, 19.Мартин Сораков, 83.Христо Попадийн
Tреньор: Златомир Загорчич

Кърджали, ст. "Арена Арда"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия