ЦСКА победи с минималното 1:0 Берое като гост в Стара Загора. Пред доста сериозен брой фенове за нивото на футбола ни в момента единственото попадение реализира Руи Педро в 87-ата минута. Отново той се превърна в герой за „червените”, след като на старта на пролетния дял отбеляза двата гола при успеха срещу Черно море.

ЦСКА изигра един от най-силните си мачове в последните няколко месеца. Два гола бяха отменени на отбора от столицата. И двата правилно – първия заради игра с ръка на Чорбаджийски, а втория заради засада на Каранга.

След успеха ЦСКА остава на трето място с 41 точки, но вече на две зад Левски, който малко по-късно приема Локомотив (Горна Оряховица). "Червените" записаха шести пореден мач без допуснат гол. За последно инкасираха попадение на 27 ноември (1:1 срещу Верея).

ЦСКА владееше тотално положението през първото полувреме. Още в 7-ата минута Берое трябваше да извърши принудителна смяна. Делич бе сменен от Борислав Цонев. След това се заредиха пропуски пред вратата на старозагорци. Вратарят Перниш обаче три пъти се справи с атаката на "червените". В 31-ата минута и Стамен Белчев извърши принудителна смяна, след като Бумал получи удар в главата от Мапуку при сблъсък за топка във въздуха. На негово място влезе Давид Шимао. В 36-ата минута Руи Педро пропусна най-чистото положение, след като почти сам срещу вратата уцели крака на вратаря Перниш, който вече падаше на земята, но все пак спря пътя на топката. В 43-ата минута и Каранга не успя да намери очертанията на вратата.

През второто полувреме ЦСКА продължи да създава опасности. В 53-ата минута бе отменен първи гол за гостите заради игра с ръка на Чорбаджийски. В 77-ата минута за втори път попадение на тима не бе зачетено. Каранга не успя да се изтегли навреме зад защитата и бе в положение на засада. В 85-ата минута Мапуку пропусна най-удобното положение за Берое. След като се освободи от защитата на ЦСКА стреля покрай вратата.

Три минути преди края на срещата Руи Педро вкара единственото попадение за крайното 1:0 за ЦСКА. След центриране отдясно топката бе прехвърлена в левия край на наказателното поле. Там Меркадо я върна пред малкото наказателно поле и Руи Педро я прати във вратата.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
6 - добър удар на Кулма, който стреля с глава, Перниш лови
7 -  принудителна смяна в Берое, заради контузия напуска Матеас Делич, влиза Борислав Цонев
10 - нова добра намеса на Перниш, този път Каранга от ЦСКА имаше възможност
11 -  Александър Дюлгеров получава медицинска помощ
25 -  УДАР на Каранга с глава, опасен, топката мина малко над гредата
31 -  смяна в ЦСКА, Бумал напусна, след като получи удар в главата от Мапуку, влиза Давид Шимао
36 -  ОПАСНОСТ, Руи Педро със силен удар, но уцели крака на вратаря Перниш, който спаси по страхотен начин
43 - НОВ ПРОПУСК, този път на Каранга. Нападателят се освободи от защитник на Берое, но след това стреля покрай вратата
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
53 -  ОТМЕНЕН гол на ЦСКА, ПРАВИЛНО, след като имаше игра с ръка на Божидар Чорбаджийски
55 -  смяна в Берое, на мястото на Асен Георгиев влиза Георги Динков
67 -  смяна в ЦСКА, на мястото на Густаво Кулма влиза Кевин Кубемба
68 -  смяна в Берое, на мястото на Виле Салмикиви влиза Карлос Охене
72 -  жълт картон за Атанас Зехиров (Берое)
77 - ОТМЕНЕН гол на Каранга от ЦСКА, този път заради засада на Каранга
79 -  смяна в ЦСКА, на мястото на Арсенио Нунеш влиза Кевин Меркадо
85 -  ПРОПУСК на Жуниор Мапуку.
87 -  ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Руи Педро. Центриране отдясно по атаката на ЦСКА, Меркадо върна топката пред малкото наказателно поле, където Руи Педро я засече във вратата на Перниш