Славия завърши 0:0 срещу Партизан в контрола, играна в Турция.

И този мач на "белите" обаче не мина без екшън. Малко преди почивката имаше грозни сцени, както бе и преди два дни срещу украинския Олександрия, когато Славия падна с 1:4. Днешното меле започна, след като Петрович фаулира много грубо Николай Божов в 40-ата минута. Сърбинът изрита и Йордан Юруков, играчът на "белите" се изправи и му го върна, изблъсквайки го. В този момента настана меле, при което играчи на двата отбора си разменяха удари. Сред тях обаче имаше трезвомислещи, които успяха бързо да разтърват съотборниците си.

В контролата срещу участвалия този сезон в груповата фаза на Шампионската лига Партизан Емил Велев заложи на стартов състав, който вероятно ще бъде и титулярен за отбора през пролетта. Срещу сръбския гранд след малко повече от 4 години отново с бялата фланелка се появи голмайсторът Мартин Кушев, вече на 37 навършени години. Както е известно, ветеранът напусна руския Амкар (Перм) и се завърна в най-стария столичен клуб.

Малко преди края на първото полувреме Партизан пропусна най-доброто си положение за гол. Богомил Дяков не успя по най-добрия начин да изчисти топката, тя попадна в Ивица Илиев, който нанесе силен удар, отбил се в лявата греда на вратата, пазена от Емил Петров.

Велев направи шест смени през второто полувреме. Славия имаше своите шансове за отбелязване на гол в края на срещата. Георги Христов обаче бе зорко пазен от отбраната на Партизан, а реферът спря добра атака на Мартин Кушев с пресилена засада. В най-чистата ситуация за "белите" - в 85-ата минута, след пас Дениран отляво към Жуниньо, той нахлу в наказателното поле и подаде на Илия Илиев, който стреля силно по земя, но право в тялото на вратаря на Партизан.

Следващата контрола на Славия е насрочена за 8 февруари - вторник, срещу първодивизионния чешки Бърно. /БЛИЦ

СЛАВИЯ - ПАРТИЗАН 0:0